Kaunein sana

Ja kaiken ystävyyden perusta, jota ei voi kukaan rikkoa on "anteeksi".
552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaikille sekään ei riitä

Äänestä

Mutta anteeksi antamisella pötkii pidemmälle, yli joulunkin....

Äänestä

Ensiksi pitää pyytää.

Äänestä

Mitä sitä turhaan anteex pyytää jos ei mitään tehny.

Äänestä

Sanos muuta. Muna on aina ollut ensin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siitäsejouluurkenee kirjoitti:

Ja kaiken ystävyyden perusta, jota ei voi kukaan rikkoa on "anteeksi".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu