ikäero?
Mikä on liian suuri
kysmyshys
41279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
3kk.
2,5 kk on siis sopiva <3
Ei sellasta olekkaan.
Jos m> n
Missä niin lukee?
Lapsiako pitäisi adoptida...<3
itse olen 25v mies, suhteeseen voisin ottaa vielä alle 40v naisen, vähän riippuu tapauksesta tietenkin. Parhain vaihtoehto tietenkin olisi ne oman ikäiset.
Olen liian vanha sulle nainen? Tulihan se sieltä. Kauan pitikin odottaa, että pääsit tuohon aiheeseen. No ei se mitään. Eti sitte joku nuorempi kolli.
Minua ei ikäeromme haittaa , olemme luodut toisillemme. Päästäisit minut ,sinun sydämmeesi
Suoraanverrannollinen totuuden yhtälöön..
11 vuotta.
https://www.google.com/search?hl=fi&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1120&bih=569&q=goodlooking 50 th woman&oq=goodlooking 50 th woman&gs_l=img.3...6815.20395.0.20779.23.13.0.10.0.0.119.1205.10j3.13.0....0...1ac.1.64.img..11.12.1103.gO54av5niGw#hl=fi&tbm=isch&q=good looking 50 year old woman&imgrc=7LnmpZPhzsFWPM:
Riippuu naisesta ja miehestä, jotkut säilyy jopa paremmin, kuin nuoremmat.
http://i4.mirror.co.uk/incoming/article5034726.ece/ALTERNATES/s615/Jodie-Sinclair.jpg
aika paha:D Mutta muutoin, se riippyy yksilöstä, persoonasta, luonteesta jne. Ei pelkillä numeroilla voi arvioida. 40 vee voi olla täydessä tikissä ja 20 vee kaikkea muuta tai toisinpäin. 25-30 vuotta on jo sellainen ikäero, että sitä tuskin voi olla enää huomaamatta niin henkisesti kuin fyysisestikin.
Kyllä mä vedän oman rajan tässä iässä siihen max. 45 vuotiaaseen mieheen...
Kohtuullinen olisi noin kymmenen vuotta nuorempi, mutta ei naapuria.
Kyllä se on mulla noin 7-8 vuotta vanhempi ihan maksimi. Ei vaan kiinnosta vanhat äijät kun nuortakin on tarjolla.
miehelle rakastuminen 100v mummuuun, mä kuolen nimittäin kohta
Ero, joka erottaa sinut rakastamastasi henkilöstä on suurin.
Voisin miehenä olla koko elämäni jonkun 20-vuotiaan kanssa. Ei minua haittaisi tuo ikäero.
Kun olin 15-16 vuotias, niin intti-ikäiset pojat tuntui sediltä.
Kun olin 23 vuotias, noin 30 vuotiaat miehet tuntui minusta ikälopuilta, kaljuutuuntuvine ohimoineen ja ylipainoineen. Hyi miten inhotti, etenkin se että jotkut näistä piti itseään vielä nuorena ja tulivat tyrkyttämään seuraansa.
En koe asiaa ihan niin.
10 vuotta.
jos on kultainen sydän ja arvot kohdillaan. Pussata en kyl suostus.
Jos on riittävän paljon rahaa?
Mikä on sopiva ikäero, entä sopimaton? Tämä helppo laskukaava selvittää!
Naisen ja miehen välisen suhteen sopivaa ikäeroa pohditaan usein silloin, kun puumanainen iskeä pamauttaa kylän nuoren kollin tai setämies Jantusella on matkatuliaisinaan ulkomailta nuori tuontivaimo.
Enää ei tarvitse pohtia. Tähän on ollut jo pitkään selkeä laskukaava, joka toimii tilanteessa kuin tilanteessa.
Jo puoliksi unohdettukin kansan suussa kiertävä kaava on tämä:
Vanhemman osapuolen ikä jaetaan kahdella. Siihen lisätään seitsemän (7) vuotta. Tulokseksi saadaan alin mahdollinen sovelias ikä kumppanille.
Siis: Jos vaikkapa mies on 26-vuotias, jakolasku osoittaa tulokseksi 13:a. Lisätään 7 ja saadaan tulokseksi 20. Summa summarum: 26-vuotias mies saa yleisesti hyväksytysti seurustella vielä kaksikymppisen, mutta ei tätä nuoremman naisen/miehen kanssa.
Kikka on tosi varma. Jos kymmenvuotias poika haluaisi seurustella, hänen pitäisi seukata 12-vuotiaan tytön kanssa, siis itseään vanhemman.
Ikähaitarin toisessa päässä aikuisuuden armollisuus antaa löysää. Esimerkiksi 60-vuotias voisi hyväksytysti seurustella 37-vuotiaan kanssa.
http://www.como.fi/uutiset/mika-sopiva-ikaero-enta-sopimaton-tama-helppo-laskukaava-selvittaa/
Mikään ei ole niin viisas kuin insinööri.
Ikä jonka tuntee liian suurena.
15 vuotta nuorempi naisen tulisi olla. Muuten tulee taas vanha kurppa liian nopeasti. Naiset valitettavasti menettavät viimeiset järjen rippeet keski-iässä.
Itse olen noin 45v mies. Seuraavaksi otan alle 35 vuotiaan vaimon. vanhempaa en hyväksy vaikka joutuisin hakemaan ulkomailta.
Minusta on turha ikäerosta tehdä numeroa. Itse olen havainnut että yllättävän nuoret naiset on kiinnostuneet on ihailevia katseita ymm. asiaankuuluvaa. Itseäni ei ikäero haittaa.
Sehän riippuu ihan siitä mitä hakee ja haluaa. 90-vuotta voi olla liikaa, mutta 70-vuotta voi olla ihan sopiva ikäero. Siinä vanhempi pääsee vielä nautiskelemaan ja nuorempi voi turvata elämänsä.
-10
38 ja 42 sopii hyvin yhteen ;)
Viisikymppinen mies voi ottaa vaimokseen kuusi-vuotiaan naisen.
https://en.wikipedia.org/wiki/Aisha
http://www.answering-islam.org/suomi/html/naisen_asema.html
Se, että mies on itseäni nuorempi. Pari vuotta ehkä vielä menis. Ylärajaa ei ole, kypsillä miehillä.
Varokaa sitä hyväveliyhteisöä. Sehän myrkyttää lapsiakin ja pedofiilejä. Kukaan ei uskalla puhua ettei omat lapsetkin joudu uhriksi. Yhteisövaino.
Onneksi nykyään internetissä ei voi kauaa totuutta salata.
Totuus tulee esiin aina!
Voisin ottaa nuoremman miehen, itse keski-iässä mutta miehellä voisi olla ikää 17-25 vuotta. Sakkolihaa en ottaisi. Sixpack vaaditaan, itsellä vähän löysää mutta saa kelvata.
40v?
27,99 vuotta
Turhanpäiväistä kyselyä tämä.Kelle on merkitystä?Joilla on ikäeroa parisuhteessa hanskaavat sen keskenään.
0-5 vuotta suuntaan tai toiseen paras, mutta voisin harkita 10 vuotta vanhempaakin. Alaspäin maks. 5 v nuorempi. Olen 30v nainen.