Varasin Ebookersin kautta hotellin Japanista. Olisin voinut ostaa suoraan hotellin sivuilta, mutta kun Evbookers mainosti samalla hinnalla kuin hotelli, ajattelin hoitaa kaupat suomen kielellä. Kaupat tehty hintaan "108.000 jeniä/n. 805 e". Visalla näkyy katevaraus 974 e. Visalaskurin mukaan 108 kilojeniä tekee noin 812 e. Läskiä katevarauksessa n. 160 euroa.
Ebookers ilmoittaa että hinta on "noin", mutta 160 euron lisä 805 euron summassa ei ole enää "noin". Hinta ei voi heittää 20 %.
Kusettaako Ebookers?
13
604
Vastaukset
- asioitsija
Moro,
olen Pattayalla Ebookersin kautta varaamassa hotellissa.
Meili maksun maksamisesta ja vahvistus tuli s-postiin.Ihmettelin voucherin puutuumista mutta luotin taas liikaa
No mitä väliä sillä on olen odotellut asiakaspalvelun vastausta koko päivän miksi varaukseni ei ole saapunut hotelliin . Useita s-posteja suomeen ja englantiin.
Puhelin soittoja suomeen ja englantiin kummassakin on niin kiire että puhelimen päähään ei saa kuin robotin että kaikki virkailijat ovat varattuja.
No saapa kuluttajaneuvoja taas asiakkaan.
Että tällainen tapaus. Muuten Expedia on samaa lafkaa eli pitäkää varanne.
No tein sen ratkaisun että maksoin uudestaan hotellihuoneen.
Saa nähdä sitä selitysten Tonavaa ja naamanliikkeitä kun todennäköisesti raastuvassa tavataan - turhatäälläitkee
Ota yhteyttä ja kysy asiaa!
- Anonyymi
Ei saa yhteyttä, ei ainakaan 30 minuuttiin ja sitten asia ei kuulu sille joka vastasi.
- jaskapaskakoska
Bisnes perustuu välistä vetoon.
- haluunbanaanii
Ei kuseta. hölmöjä ihmisiä
- voooooooooooivittuuu
Kusettaako???????????????
- Lollipitititi
Mieti ihan iteee
- Holppaheijo
Kusettaa! Niin maaan perkeelesti
- Anonyymi
Sama täällä!
Varasimme prahaan lennot 23.3.2020 lentäeksemme. Varasimme matkan n. 1,5kk sitten. Meillä on peruutusvakuutus jota mainostettiin että voi peruuttaa tarvittaessa.
Nyt saimme hotellista rahat takaisin, mutta kalliimmat eli lennot!
Ensin tuli tieto että voimme siirtää lennot, jonka jälkeen ''omat sivut'' matkat kohtaan tuli tieto, ette voi siirtää lentoja tai niitä ei makseta takaisin!
Aivan käsittämöntä. Olen viikon odottanut asiakaspalvelun vastaamista, soittanut ja laittanut sähköpostia kukaan eivastaa!!!
Olen koittanut eriaikoina soittaa ja jonottanut useamman tunnin!!!
EN TODELLAKAAN SUOSITTELE EBOOKERSIA KENELLEKKÄÄN!! Minulla on dokumentit kaikista asioista ja otan myös mediaan yhteyttä!
Tämä on kauheeta miten ihmisten rahat viedään ja huijataan!
ELKÄÄ IKINÄ VARATKO EBOOKERSILTA JOS ET HALUA PETTYVÄN PALVELUUN! - Anonyymi
ELKÄÄ IKINÄ VARATKO EBOOKERSILTA JOS ET HALUA PETTYVÄN PALVELUUN!
olen samma mieltä.
kerran ei olut tilaa, toki sitte 3 tunnin odottelulla 17-20.00 löytyi.
muuuten ite katson hotellien hinnat sivuilta, mutta useimmiten tilaan suoraan hotellista, vaikak tilaan vain netissä, saan "paremman huoneen ja lähes aina perumisen ilmaiseksi samaan hintaa kuin netistä halvimman. - Anonyymi
Käsittämätöntä ei voi kertoo että saako hyvitystä vai ei ja puhelin palvelu kiinni.
- Anonyymi
Boikottiin koko paska, lupaavat ja eivät maksa, minkäänlaista asiakaspalvelua ei voi tarjota.
- Anonyymi
Ibookers pitäisi sulkea ,sieltä en osta mitään!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️672495Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1842162Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.472093Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1232010Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣331835Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1901544Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2201485Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261255Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod171241Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä
Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva1961036