Heinolalaiskoulu varoittaa tyttöjä liikkumasta yksin pimeällä. Ja erityisesti että "miehiä ei kannata katsoa silmiin" koska se antaa väärän signaalin. Syynä teitysti matut jotka ovat kähmineet alaikäisiä ja juottaneet jonkun alaikäisen humalaankin. Ei voi kun ihmetellä tätäkin touhua. Suvakitkin ovat varmasti sitä mieltä että naisten ja tyttöjen on parasta vaan katsella maahan tai peittää itsensä kaavulla, että maamme uudet herrat saavat kuljeskelle rauhassa, ilman että heitä häiritään seksuaalisesti katseella!!!
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/heinolalaiskoulu-varoitti-oppilaita-nuorten-tyttojen-ei-valttamatta-kannata-kavella-pimealla-yksin/5599272
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/heinolalaiskoulu-varoitti-oppilaita-nuorten-tyttojen-ei-valttamatta-kannata-kavella-pimealla-yksin/5599272
Vastaukset 6
Vanhimmat
Burka päälle vaan jokaiselle tytölle ja naiselle, niin Allah tykkää. Eläköön Suomi! Allahu Akbar!!
Ensi kesä räjäyttää sodan. Nuorisomme pukeutuu kuten haluaa ja tulijat toimivat kuten ovat tottuneet, Oppisivat jos haluaisivat, Lapsikin oppii kertasanomalla. Kyse on tahdosta. Käykö kesällä niin että tietoinen mies raiskaa tyttäresi, sinä kostat ja lopputilanne on se että tyttäresi saa elinikäisen trauman, sinä vankeustuomion ja raiskaaja sympatiaa? Päättäjät hymistelevät, kunnes joku heittää kocista silmille?
No näehhän se suattaa käävväkkii! Sitä ootellessa voep alakkoo ompeluttoo nuita purkija ja muita kaapuja naesväjen käättöön. Oeskkoon nuilla muaha´muuttajanaesilla taetoja tehhä niitä purkija? Pitännöö kysästä!
VÄÖÄRÄ asenne alkaa tyttöjä liikkumasta tai pukeutumasta miten haluaa. Pakolaiset takaisin rajan taa jotka koskevat yhteenkään tyttöön / naiseen luvattu. TÄMÄ ON SUOMI!
No vanhemmilla on kyllä lasten opastamissa suuri vastuu. Myös tässä asiassa.
Mutta monet vanhemmat ei välitä, jota sitten jossain vaiheessa katuvat.
Eikös näillä matuilla sitten ole mitään vastuuta vai?! Hei Haloo!!!