Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Testogeeliä..

Onko kellään kokemusta testogeelistä? Vetääkö yhtään vertoja esim.pistokseen?
2388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ole kokemusta pistoksista. Geeliä olen käyttänyt 7-vuotta. Sain reseptin urheilulääkäriltä koska 65-vuotisen ukon energia alkoi hiipumaan rytmissä 6krt/vko puntti-/kuntosalilla ja varsinkin raskaammat maastaveto ja kykkypäivät verottivat muita toimintoja.
Seuraan vuosittain sekä S-Testoa, että eturauhasen PSA tasoa.
Viime tammikuun S-Testo oli lukemassa 40, miesten normaalialue 10 - 30, joissakin lähteissä 8 - 29. Ikääntyessä taso laskee.
Elintoimintoni ovat testoa vastaavalla tasolla punttikunnossa ikähyvitys huomioiden.

Mieskunto on oheisilmiö jonka olen ottanut tyydytyksellä vastaan.
Elinkumppanini mummeli hyväksyy viikoittain pari, kolme sessiota, parhaimmillaan peräkkäisinä päivinä.
Nuoren ammattilaisen kanssa riittää puolen tunnin uudelleen latautuminen.

Eräs kaverini siirtyi pistoksiin koska kertoi, ettei geeli enää tehonnut.

Äänestä

Kun aloitin joskus korvaushoidolla, niin se oli juuri tuota. Toimi hiton hyvin, mutta hankala käyttää pistoon verrattuna.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Rekkamies688 kirjoitti:

Onko kellään kokemusta testogeelistä? Vetääkö yhtään vertoja esim.pistokseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu