Hei. Hua Hini tuttu paikka entuudestaan. Nyt jouluksi tulossa kahdenviikon lomalle. Onko Hua Hinissä tarjolla perinteistä suomalaista jouluruokaa missään?. Pattayalla kolme joulua viettänyt suomalaisista jouluruuista nauttien.
Joulu Hua Hinissä
18
268
Vastaukset
- petepuuhaa
on useita suomibaareja, mr. dan, ennakkovaraus...
- KiitosVastauksesta
Kertoisitko Suomi baarien nimet kun netistä ei löydy? Happy Pig ja Danin baari, muita ?
- MontakoSuomiBaaria
Petepuuhaa vastaustasi odotellaan.
- Thaimaanopas
Kokeile nyt ihmeessä muitakin baareja kuin niitä Suomi-sellaisia, etkö ole kotimaassa saanut niistä tarpeeksesi?
Hua Hin on viime aikojen haukuista huolimatta edelleen ihan mukava lomanviettokohde, jossa aurinko paahtaa ja meri on lämmin. Ruoka on maittavaa, shoppailukin onnistuu ja golfkentät ovat maineikkaita.
Hua Hinissä käymättömät voivat tehdä paikat kanssa tuttavuutta esimerkiksi seuraavalla sivulla
http://thaimaa.biz/kohteet/hua-hin/- otahanuriinpoju
Meri on lämmintä, aurinko paahtaa, ruoka on maittavaa, shoppailu ja golf onnistuu muuallakin Thaimaassa.
Saariretket ei onnistu ja kulli ei enään seiso kuppa pilannut aivot mutta trollaaminen onnistuu. Mopolla ajelu onnistuu myös. - opasonhölmö
millaisia suomlaisia jouluruokia ajattelit thaikkun katukeittöstä löytyvän.
- OtaHanuriinPoju
otahanuriinpoju kirjoitti:
Meri on lämmintä, aurinko paahtaa, ruoka on maittavaa, shoppailu ja golf onnistuu muuallakin Thaimaassa.
Saariretket ei onnistu ja kulli ei enään seiso kuppa pilannut aivot mutta trollaaminen onnistuu. Mopolla ajelu onnistuu myös.Voi lerppatrollia, vai vielä aivokuppakin ongelmana, jo impotenssi... Puhumattakaan että moposta on bensa finaalissa. Poju lääkkeiden syönti voi vähän auttaa, reppana..
- HyvääRuokahalua
Kyllä Hua Hinissä kinkkua saa monesta paikasta ympäri vuoden. Soi Selekam, Soi Bintabat, Soi 80, Petchkasem roadin ja yötorin vieressä lukuisia baareja jossa kinkkua saa. Kello 02.00 jälkeen baarien sulkemisen aikaan kaduilla paljon kinkkuja tarjolla alennettuun hintaa. Moni kinkku on vain karju eikä emakko vaikka emakolle näyttävätkin. Suomi baareissa Suomi- emakoilla on tosi isot ahterit. Niissä ei siis kannata käydä.
- Ensuosittele
Ne Hua Hinin kinkut ovat kyllä elähtäneitä.
- kolkytneljä
opasonhölmö kirjoitti:
millaisia suomlaisia jouluruokia ajattelit thaikkun katukeittöstä löytyvän.
Katukeittiöistä kokeneet Thaimaan matkaajat ei Suomalaista jouluruokaa etsi. Muissa Thaimaan kohteissa kyllä Suomalaisista ravintoloista löytyy. Hua Hinissä tilanne taitaa olla toinen, kun kukaan ei ole vaivautunut Hua Hinin Suomibaareja kertoa.
- MeErehdyimmeKerran
Ensuosittele kirjoitti:
Ne Hua Hinin kinkut ovat kyllä elähtäneitä.
Oletko nähnyt Hua Hinissä muita kuin elähtäneitä oli sitten vain kaksiviikkoinen turisti tai siellä asuva. Nuoret ja nuorekkaat matkustavat muihin Thaimaan kohteisiin eivät eläkeläisille suunnattuun kohteeseen.
- OtaHanuriinPoju
Nyt tuli vielä virtsansyöksy aamukaljaan vaan ei haittaa, väri ja maku lienee samat
- MielumminKahviaAamulla
Niinkös Hanuri-Homolle kävi. Hyvä että saat jotain juotavaa.
- EnKaipaajouluruokaa
Ihmettelen kovasti. Suomesta lähdetään joulua karkuun ja sitten halutaan suomalaista jouluruokaa.
- 43434
Kyllä juuri me mennään 12 kerran Jouluksi Hua Hiniin ettei tarvitse syödä Suomen ruokia...lanttulaatikko oksettaa. Juuri tämä on se syy miksi Suomesta pois.
- Huan43434hanuristi
Ladyboyt ovat se todellinen syy 43434 :n Hua Hinin matkoihin ja hernerokkaa liukasteeksi!!!
- TälläistenKyläHuaHin
Vain häiriintyneet hullut homot viihtyvät Hua Hinissä
- naisnais
Älä lähde merta edemmäs kalaan. Löytyy eksotiikkaa läheltä.
Mene Kempeleelle Jouluksi, siellä tapahtuu aina. On pukkia niin että riittää.
Minulle ei tule apinoita Jouluksi, mutta jotkut tykkää:
Kovin kovin TV:stä tutulle miehelle jouluvieraaksi 50 luku- ja kirjoitustaidotonta karvasta apinaa. Tälle miehelle joululahjaksi toivon perinpohjaista henkilökohtaista rikastustapahtumaa vieraiden kanssa, vaikka yksitellen tai ryhmässä joulupuun alla.
Kempelejouluvatulointia. Naiset, miehet, lapset, kaikille kaikkea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502224Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904- 68863
Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖23834Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt51811Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me114806Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9743vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22723