Hei. Hua Hini tuttu paikka entuudestaan. Nyt jouluksi tulossa kahdenviikon lomalle. Onko Hua Hinissä tarjolla perinteistä suomalaista jouluruokaa missään?. Pattayalla kolme joulua viettänyt suomalaisista jouluruuista nauttien.
Joulu Hua Hinissä
18
275
Vastaukset
- petepuuhaa
on useita suomibaareja, mr. dan, ennakkovaraus...
- KiitosVastauksesta
Kertoisitko Suomi baarien nimet kun netistä ei löydy? Happy Pig ja Danin baari, muita ?
- MontakoSuomiBaaria
Petepuuhaa vastaustasi odotellaan.
- Thaimaanopas
Kokeile nyt ihmeessä muitakin baareja kuin niitä Suomi-sellaisia, etkö ole kotimaassa saanut niistä tarpeeksesi?
Hua Hin on viime aikojen haukuista huolimatta edelleen ihan mukava lomanviettokohde, jossa aurinko paahtaa ja meri on lämmin. Ruoka on maittavaa, shoppailukin onnistuu ja golfkentät ovat maineikkaita.
Hua Hinissä käymättömät voivat tehdä paikat kanssa tuttavuutta esimerkiksi seuraavalla sivulla
http://thaimaa.biz/kohteet/hua-hin/- otahanuriinpoju
Meri on lämmintä, aurinko paahtaa, ruoka on maittavaa, shoppailu ja golf onnistuu muuallakin Thaimaassa.
Saariretket ei onnistu ja kulli ei enään seiso kuppa pilannut aivot mutta trollaaminen onnistuu. Mopolla ajelu onnistuu myös. - opasonhölmö
millaisia suomlaisia jouluruokia ajattelit thaikkun katukeittöstä löytyvän.
- OtaHanuriinPoju
otahanuriinpoju kirjoitti:
Meri on lämmintä, aurinko paahtaa, ruoka on maittavaa, shoppailu ja golf onnistuu muuallakin Thaimaassa.
Saariretket ei onnistu ja kulli ei enään seiso kuppa pilannut aivot mutta trollaaminen onnistuu. Mopolla ajelu onnistuu myös.Voi lerppatrollia, vai vielä aivokuppakin ongelmana, jo impotenssi... Puhumattakaan että moposta on bensa finaalissa. Poju lääkkeiden syönti voi vähän auttaa, reppana..
- HyvääRuokahalua
Kyllä Hua Hinissä kinkkua saa monesta paikasta ympäri vuoden. Soi Selekam, Soi Bintabat, Soi 80, Petchkasem roadin ja yötorin vieressä lukuisia baareja jossa kinkkua saa. Kello 02.00 jälkeen baarien sulkemisen aikaan kaduilla paljon kinkkuja tarjolla alennettuun hintaa. Moni kinkku on vain karju eikä emakko vaikka emakolle näyttävätkin. Suomi baareissa Suomi- emakoilla on tosi isot ahterit. Niissä ei siis kannata käydä.
- Ensuosittele
Ne Hua Hinin kinkut ovat kyllä elähtäneitä.
- kolkytneljä
opasonhölmö kirjoitti:
millaisia suomlaisia jouluruokia ajattelit thaikkun katukeittöstä löytyvän.
Katukeittiöistä kokeneet Thaimaan matkaajat ei Suomalaista jouluruokaa etsi. Muissa Thaimaan kohteissa kyllä Suomalaisista ravintoloista löytyy. Hua Hinissä tilanne taitaa olla toinen, kun kukaan ei ole vaivautunut Hua Hinin Suomibaareja kertoa.
- MeErehdyimmeKerran
Ensuosittele kirjoitti:
Ne Hua Hinin kinkut ovat kyllä elähtäneitä.
Oletko nähnyt Hua Hinissä muita kuin elähtäneitä oli sitten vain kaksiviikkoinen turisti tai siellä asuva. Nuoret ja nuorekkaat matkustavat muihin Thaimaan kohteisiin eivät eläkeläisille suunnattuun kohteeseen.
- OtaHanuriinPoju
Nyt tuli vielä virtsansyöksy aamukaljaan vaan ei haittaa, väri ja maku lienee samat
- MielumminKahviaAamulla
Niinkös Hanuri-Homolle kävi. Hyvä että saat jotain juotavaa.
- EnKaipaajouluruokaa
Ihmettelen kovasti. Suomesta lähdetään joulua karkuun ja sitten halutaan suomalaista jouluruokaa.
- 43434
Kyllä juuri me mennään 12 kerran Jouluksi Hua Hiniin ettei tarvitse syödä Suomen ruokia...lanttulaatikko oksettaa. Juuri tämä on se syy miksi Suomesta pois.
- Huan43434hanuristi
Ladyboyt ovat se todellinen syy 43434 :n Hua Hinin matkoihin ja hernerokkaa liukasteeksi!!!
- TälläistenKyläHuaHin
Vain häiriintyneet hullut homot viihtyvät Hua Hinissä
- naisnais
Älä lähde merta edemmäs kalaan. Löytyy eksotiikkaa läheltä.
Mene Kempeleelle Jouluksi, siellä tapahtuu aina. On pukkia niin että riittää.
Minulle ei tule apinoita Jouluksi, mutta jotkut tykkää:
Kovin kovin TV:stä tutulle miehelle jouluvieraaksi 50 luku- ja kirjoitustaidotonta karvasta apinaa. Tälle miehelle joululahjaksi toivon perinpohjaista henkilökohtaista rikastustapahtumaa vieraiden kanssa, vaikka yksitellen tai ryhmässä joulupuun alla.
Kempelejouluvatulointia. Naiset, miehet, lapset, kaikille kaikkea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302229- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510