Kysymyksiä 4smilelle tai Sagimarille!!

rakastunutjamasentunut

Moi kirjoitan tänne ekaa kertaa.

Oon 17-18v tyttö. Sinkku.
Olen rakastunut erääseen minua aika monta vuotta vanhempaan mieheen, pystytkö näkemään millainen tuo henkilö on, onko todellisuudessa sellainen mitä olen tiennyt tai kuvitellut? Eli tunnenko hänet oikeasti? Hän asuu siis kauempana, eri maassa jossa kuitenkin vierailen usein... Oon nähnyt paljon unia meistä ja siitä että me ollaan naimisissa ja meillä on lapsia, mutta kuitenkin joissakin unissa olen ollut vain yksin lasten kanssa mut silti yhdistänyt lapset tuohon mieheen.. Epävarmuutta on tällä hetkellä tosi paljon mun elämässä ja pelkään että mulla on masennuskin.. Tulenko vihdoin nyt parin vuoden etsinnän jälkeen löytämään sen miehen mistä haaveilen? Vai sovitaanko yhteen ollenkaan? Hän ei oo tavannut/nähnyt mua, vai pystytkö näkemään onko hän minun tietämättäni joskus hänen maassaan käydessäni nähnyt minut tai seuraillut? Mitä hän ajattelisi minusta? Seuraavan kerran kun matkustan hänen maahansa (suunniteltu) tulenko edes näkemään häntä? Onko hän jossain paikassa samaan aikaan kuin minä? Voiko olla mahdollista että näkisin hänet tai hän näkis mut täällä Suomessa? Ja mitä lähipiirini (kaverit, perhe ym) ajattelisivat jos saisivat tietää rakkaudestani juuri Häneen?
Onnistunko tulevaisuudessa toteuttamaan unelmiani ja tavoitteitani vai ovatko ne todella niin mahdottomia kuin saan lähipiiriltä kuulla?

Ja lisäksi, vihaan kotiani, pääsenkö pian pois kuten olen haaveillut?

Olisin todella kiitollinen jos saisin vastaukset näihin minulle tärkeisiin kysymyksiin mahd.pian... Tarvittaessa voin kertoa tai kysyä lisätietoja ym...

6

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elämäntotuus

      Anteeksi ,mutta aika heiikolta unelmasi näyttävät,perustuvat kovastikin suureen unelmiin ja haaveisiin.Jos hän rakastaa tai on edes kiinnostunut sinusta tosimielellä,ei sinun tarvitse hänen perässään matkustella ja tuhlata aikaa ja rahoja.Pelkkää hyväksi käyttöähän tuo on.Kiinnostuneet miehet ovat aktiivisesti yhteyksissä,kysyvät ja kiinnostuvat missä meet ja mitä teet.Katso ympärillesi ja elä tässä hetkessä ja anna kohtalon polkujen tuoda elämämääsi oikeita juttuja,unesi perustuvat alitajunnan haaveisiin miestä kohtaan kun mietit alvariinsa häntä.Unohda hänet,älä pidä yhteuttä lainkaan ja pidä tiukka linja,anna hänen tulle sun luoksesi ,älä sinä jahtaa kokenutta huijaria.

    • elämäntotuus

      Ps .kOSKA VIHAAT NIIN KOTIASI,SUN TÄYTYY OPETELLA ENSIN VASTUU KANTAMAAN ITSESTÄSI JA OMASTA ASIOIDEN HOIDOISTA,TULET JOSKUS NÄKEMÄÄN MITEN HAASTAVAA JA HANKALAA ON ITSE HOITAA ASIAT,ELLEI SUKUSI OLE VARAKAS JA AUTA AINA HÄDÄSSÄ OLEVAA,JA LYKKÄÄ RAHAA KÄTEEN.Opettele ensin ekämää itseksesi,älä turvaudu vanhempiisi ketä inhoat koska he puhuvat asiaa sulle elämää nähneinä jo ja kokeneina,et näe realistisesti asioita,haaveet pyörittävät elämässäsi liikaa,ensin opettelet elämään yksin,ja oppimaan ihmis-suhteita ja kiemuroita ilman iskää ja äiskää,elämä on aivan erilaista kun itse joutuu aprikoimaan arjen haasteita,ellet ole muumitalon lapsia eli vanhemmat kustantavat ja edsauttavar elämäsi esteitä ettet opi itse ,ja rahan syytäminen ei opeta arvostamaan elämä jos sitä on paljon ja osalla ei ole mitään,et hahamota elämän haasteita,opettele enisn ja aikuistu,oikea elämä on kovaa jos vanhemmat eivät ole aina jeesaamassa jeikä sun tarrtte ku soittaa niin apuja tulossa,se vaan taannuttaa ja pitää sua pehmeänä ja alttiina ihmisten raakuuksille,itse tiedän msitä ouhun kun nuorena yksin lähdin lapsen kanssa elämään -ilman rikkaita lellivanhempia ja se on kasvattanu musta oikean naisen-ketä ei miehet muiluta ja kukaan ei hyödy miunusta,läksyt on opittu.

      • rakastunutjamasentunut

        EN KYSYNYT SINULTA MITÄÄN!! ENKÄ PUHU VANHEMMISTA TAI MISTÄÄN SELLAISESTA, EN OLE MIKÄÄN PIKKULAPSI. Ei tarvitse käyttää CAPS LOOKIA, kaikki saa selvää pienemmästäkin tekstistä... Kysyin jos HE näkisivät tulevaisuuttani, en kysynyt neuvoja! Et edes tiedä mistä puhun. Mene muualle valittamaan.


      • rakastunutjamasentunut

        Joku muu kyllä laittoi tuon, en minä. Mutta ilmeisesti puolustaakseen minua. En kirjoittaisi noin, mutta samaa mieltä olen!!

        Terv. oikea rakastunutjamasentunut


      • rakastunutjamasentunut

        Ja TARKENNUS: en tarkoita "pois pääsyä" kirjaimellisesti, vaan pääsemisestä pois tästä tilanteesta, että selkiintyykö tilanne, loppuuko tämä tietty tilanne pian tmv. Ja KUN puhun unelmistani ja tavoitteistani, EN tarkoita mitään sellaista mitä olisin maininnut aloitusviestissäni, vaan kaikkea muuta!! Joten ei hyödyttömiä vastauksia ihmisiltä jotka eivät tiedä asiasta mitään, KIITOS.


    • selvää

      Täällä saa vastailla näkijät ja näkymättämät,kylläpä tyttölapsi kay kuumana,se koira ulahti johonka keppi kolahti,totuus,mut pärjäile ja ala haaveilemaan joutavia,heips

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2109
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1557
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1329
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      239
      1214
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1180
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      252
      1006
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      926
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      901
    Aihe