Heiskalla on ruuan laatu mennyt muutaman kuukauden aikana ala-arvoiseksi. Kylmää ruokaa, mautonta, salaatti naurettava. Näin se taitaa olla jos ammattitaidottomat tekee työllistettyjen kanssa.
Kylmää ruokaa
12
294
Vastaukset
- on.sitä.kaikkea
Et sitten, tollo, saa suutasi auki suoraan heti saatuasi sen kylmän sapuskan eteesi. Ei ole ollenkaan väärin valittaa epäkelvosta ruoasta välittömästi. Sen sijaan täällä ruikuttaminen haiskahtaa vähän kilpailevan yrityksen yrityksestä mustamaalata Heiskan plikkoja.
Toivottavasti et sitten saanut yskää ja nuhaa siitä kylmästä appeesta...- 6ir7eu67eu
Vanhukset eivät saa edes kylmää ruokaa, mutta mamuille kelpaa vain LUXUS, ja suomi maksaa...
- lista
Ei tarvi kuin katsoa lehdesta viikon ruokalistaa, ihan naurattaa, kuka maksaa jostain yhdestä lämpimästä ruuasta 8 €, kun muualta saa kolmea lämmintä ruokaa samalla hinnalla..huhuh
- RJUDIOPH
laatu maksaa NÖYRYYTTÄ
- Lihanuija28
Hämeenkyrössä on paljon lounasruokailumahdollisuuksia. Jos jonkun yrityksen ruoka ei ole asiakkaan mielestä kelvollista, niin siitä pitää heti reklamoida.
Suosittelen kokeilemaan kaikkia ruoan valmistajia. Eiköhän niistä löydy kuhunkin hermojenhallintatilanteeseen sopivia paikkoja. - kwsö
Käytiin Heiskalla syömässä.Todella hyvää, maukasta ja lämmintä ruokaa.Kiitos paikan pitäjille.
- Hyvääoli
Käytiin kanssa syömässä. Kylmää hernekeittoa tarjottiin.
- ooo999
Kotorinteellä asuva etsii rottweileria semmosta mikä on kodin puolustukseen koulutettu,ja älähtää heti kun vieras tuppaa kämppään.Välillä on ties mitä eestiläisiä oven takana kerjäämässä ja katsomassa paikkoja.
- Oon.rikas
Helevettiäkö tälle palstalle kuuluu kotorinteeläisten pualustaminen. Jos tuppaa sontaa housuun heti ku ovikello pirajaa, nii on pareet pitää se ovi vaa kiini. Sillon o iha sama minkämaalasia siä oven takana o, kunnei siä on muutaku sossun ämmät kattomas että o varmasti saanu tarpeeks köyhänapua. Ei taira sulla olla mitää varastettavaakaa?
- oksaalihappokesi
Hienoon ansaan menit.Heiskalla on hyvä syödä.Kaunis ympäristö ja en mä itsekään niin kovin hyvä kokki ole että olisi varaa arvostella.
- tuikkuvitalis
Niin jos käyn syömassä, odotakin todella hyvää ja kuumaa ruokaa,, amattitaidolla valimisteetua, No, täytyykö nämä kriteerit ko. paikassa. Reinot ja teepaita "ns"kokilla päällä. Ei muutku onnea ja menestystä ko. paille!
- toinen.juoppo
tuikkuvitalis kirjoitti:
Niin jos käyn syömassä, odotakin todella hyvää ja kuumaa ruokaa,, amattitaidolla valimisteetua, No, täytyykö nämä kriteerit ko. paikassa. Reinot ja teepaita "ns"kokilla päällä. Ei muutku onnea ja menestystä ko. paille!
Arvioisin kirjoittajan promillemääräksi ainakin 2 promillea. Kirjallinen esitys ala-arvoista ja sen syntytapa viittaa pitkälliseen liialliseen alkoholin tai huumausaineiden käyttöön. Kellonaikakin tukee käsitystäni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1423537Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",52803Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/922223Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1391862- 1321846
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee301755- 1381405
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1131399"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551196Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641135