Suomessa toimii myös eräs yhteisö. Se kyykyttää yleensä työttömiä. Heikompiosaisia. Etenkin alkoholin käyttäjät ovat helppoja kohteita.
Ensin uhrista kerätään tietoa. Sitten järjestetään tilanteita missä saadaan uhri näyttäytymään huonossa valossa. Kerätään yhteisöön paljon vihaa tätä henkilöä kohtaan. Vuosiakin kerätään/rakennetaan kuvaa tästä kohteesta.
Tässä vaiheessa ihminen on menettänyt ihmisarvonsa. Tämä ihminen on kuin koira joka vetää pyllyä pitkin lattiaa. Kaikki näkee kärsimyksen muttei toimita. Yleensä tämä ajaa kohteen joko itsemurhaan, vankilaan tai sairaalaan.
Toiminta tehdään niin että sitä omahdoton todistaa. Yritetään ajamaan uhri poliisille kertomaan sekavia ja sitä kautta saada henkilölle harhaisen paperit. Mielisairaus papereihinsa.
En kirjaa ala kirjoittamaan mutta yhteisölle joka mukana niin tiesittekö että verhon takana on myrkytettyjä lapsia. Raiskauksia ja paljon ylilyöntejä. Sitä ei teille näytetä mutta oletta silti osallisena rikoksissa.
Sielunne tietää tämän ja tekemättä jättämiksenne jättää teihin ikuiset arvet.
Se on sosiaalipornoa tuhota vihamiehiä pohjalle ja sitten muka pelastaa heidät sieltä. Se ei ole totuus. Uskaltakaa kyseenalaistaa ja järkevillä nyt itse.
Ihan teidän sielunne hyvinvoinnin takia.
Muistakaa sosiaalisenmedian aikakautena totuus tulee vielä esiin missä oletta olleet mukana. Kuinka te soitatte sen läheisillenne. Luuletteko että totuuden voi piilottaa internetistä.
Kuvia jo vuotanut aiheesta muokattuna esim. Ylilauta sivustolle.
Ylimielisyytenne suorastaan huutaa paljastamaan asian julki.
tieto kuuluu myös sinulle.
5
165
Vastaukset 5
- hyvää.illanjatkoa
Totuushan tuo on.
Itseasiassa tämä massapostaus saanut erittäin paljon huomiota. Tarkoitushan oli vain herättää keskustelua mikä näyttänee toimivan. En toivo yhteisössä normaalien ihmisten joutuvan syntipukiksi.
Keskustelua yhteisön sisällä. Monta kynnystä on kuitenkin ylitetty salassa. Ei yhteisö pysyisi kasassa jos kaikilla olisi vapaa pääsy totuuteen. Asiasta on syntynyt keskustelua Facebook ja muilla alustoilla. Kiitos siitä teille. - lyytimummo
Ei muuta kuin lääkkeet vaihtoon!
- Lestoistakopuhut
Lestadiolaiset asialla?
suora oppikirja lestojen= tavisten, syntisten kiusaamiseen, he saavat siitä ylemmyydentuntoa, hurmoksessa jopa Jumalan ohittavat ja yhtyvät lihallisesti
ja saatana pukeutui hurskaan viittaan, viekoitellen lihalliseen yhteyteen, josta ilkamoiten julisti, te saatanan seuraajat haureuden harrastajat, synnissä elävät sielut on kuolleet...minulle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?212094Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko711080- 132928
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.138710- 54636
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv94617Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan93565- 12557
Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v11553- 65551
Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298536- 42525
Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.42524Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas27492Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36480- 115466
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51447- 58437
- 70435
- 41434