Voimansiirron äänet C 2012

Koeajoin manuaalivaihteisen C-mersun vm. 2012, mittarissa 50tkm, onko ominaisuus että kytkin/vaihdelaatikko pitää vinkunaa ja muuta meteliä ?, ääntely ei ole kovin voimakasta mutta odotin hiljaisempia kyytejä tässä hintaluokassa.
555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mekaaniisia osia sisältää mersunkin lootat, ainakin paketti malleissa pitää lootat kamalaa metakkaa!

Äänestä

Ettei nuo äänet vain ole ketjunaloittajan pääkopan sisäisiä ääniä? Kuuluuko samanlaisia ääniä nykyisessä Skodassasi?

Äänestä

Tuon ikäisestä vaihteistosta (eikä 200.000 km enemmän ajetustakaan) ei saa kuulua yhtään mitään matkustamoon kuuluvaa ääntä ajon aikana. Noin vähän ajettua en tosin ole kokeillut, mutta selvästi enemmän ajettua kyllä.

Äänestä

Voiko vaikuttaa asiaan auton takaveto tekniikka ?

Äänestä
  • Tuskin kytkimestä kuuluviin ääniin...

    Mutta perä voi tietysti ääntää. Välillä noita on jouduttu vaihtamaan, mutta noin vähän ajetussa se viittaisi joko maanantaikappaleeseen tai pahemman luokan kolahdukseen liikenteessä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mesemanc kirjoitti:

Koeajoin manuaalivaihteisen C-mersun vm. 2012, mittarissa 50tkm, onko ominaisuus että kytkin/vaihdelaatikko pitää vinkunaa ja muuta meteliä ?, ääntely ei ole kovin voimakasta mutta odotin hiljaisempia kyytejä tässä hintaluokassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu