Sipilä kantaa huolta kovuudesta turvapaikanhakijoita kohtaan
Sunnuntai 6.12.2015
"Pääministeri Juha Sipilä (kesk) sanoo kantavansa huolta siitä kovuudesta, jolla osa suomalaisista on suhtautunut turvapaikanhakijoihin."
Pönttöpää Sipilä on huolissaan
14
149
Vastaukset
- MeKansalaiset
Milloin tämä hurskastelija Sipilä on huolestunut suomalaisista leipäjonoissa jonottavista, asunnottomista, sairaista ja köyhistä joilla ei ole jokapäivä edes rahaa ruokaan? Ihmettelen miten alistuvaisia suomalaiset kansalaisemme ovat ja vielä viitsivät pitää tuota uskonnolista hurskattelijaa kaluppujen kärjessä?
Huomioikaapa mitä nämä miehittäjien elättäminen maksaa meille suomalaisille veronmaksajille.
Yhden turvapaikanhakijan kustannusten kattamiseen valtio tarvitsee kuuden veronmaksajan verotulot.
Millä valtio maksaa tuon sirkuksen ylläpidon? Kun yksi turvapaikanhakija vastaa kuutta veronmaksajaa? Mediamme YLE:n johdolla syytää eetteriin propagandaansa yhtenään miten nämä miehittäjät tuovat rikkautta ja monikulttuurisuuden ihanuutta meille tänne Suomeen. Me tosiaan saamme tuota monikulttuuria kun nämä rikastuttaja miehet raiskaavat tyttölapsia ja pahoinpitelevät nuorisoamme.
Vanhuksilta ryöstellään jo nekin vähät rahat mitä heillä on tätäkö pönttöpää Sipilä haluaa ja kunnioittaa. - turvissyösairaidentulon
Harmi ettei sipilällä ole niin suurta aidattua taloa että vois kaikki turvikset pitää ihan itsellään. Syöttäis omat miljoonansa niille.
Hänhän ne tänne kutsui.
Ehkä bisnesmies näki tienasmismahiksen turviksissa.
Olis hyvä että joku tutkis päättäjien kytkökset vastaanottokeskuksiin. Ja sen miten paljon valtiolta nyhdetään rahaa.- politikotnylkeerahaa
keskusta ja kokkareet mamu bisneksessä. myös muu politikkojen lähipiiri tienaa mamupisneksellä. maksaako tienaajat edes veroja mamutuloistaan... valtiota nyletään kuin vierasta sikaa....
- maniamamuilla
mamuttajat tienaa miljardeja sipilä, keput ja kokkareet samoin.
- missäkommetti
kommetit katoaa ihme sensuuri.
- jepshhhh
suora lainaus kuka tunnistaa? kansanedustaja paskansa parfymoi sitä suustaan suoltaessaan. homma tympeää on mutta liksa ei pääsee eläkkeelle aikaisin..
- 4021
Seurakunnan järjestämistä pikkujoulujuhlista suoraan hautausmaalle pilkkaamaan vainajia kangasalalla ! . Nettiin ladatun videon sanomasta ei voi erehtyä ! .
- KaikkikoOnKestettävä
Osoittaa hyvin mitä nämä miehittäjät ajattelevat meistä suomalaisista.
Tekikö kukaan ilmoituksen viranomaisille hautarauhan rikkojista?
- hehehshshehhe4hshsh
Sipilä on on poliitikkona läjä paskaa.Suomeen perustetaan sarjakuva, jonka nimi on Muhametti nussii sikaa.
- turvissyösairaidenleivän
Parampi otsikko keskusteluun.
Kansalaiset on huolissaan Sipilän kovuudesta vähäosaisia kansalaisia kohtaan.- MiehittäjätTärkeimpiä
Miten sen vain osaa käsittää mutta eiköhän siinä aloituksessa jo ilmene mitä Sipilä tarkoittaa eli hän on huolissaan miehittäjien oloista ja heidän hyvinvoinnistaan.
Milloin tämä pönttöpää Sipilä huolehtisi kansalaisistamme ja niistä köyhistä jotka elävät ihan minimituloilla ja jonottavat leipäjonoissa?
Jos joku on kuullut Sipilän kantavan huolta omista kansalaisista niin voisi kirjoittaa vaikka täällä miten se on tullut ilmi?
- kivisakset
Miten selitämme lapsillemme ja lapsenlapsillemme ? Suomesta on tullut kehitysmaa ja eläintarha. Lapsemme tulevat syyttämään aikanaan sukupolveamme. Suomi on pilattu. Vuosi 2015 jää historiaan. Jääkö historiantekijöiden nimi(et)? Yksi jää ylitse muiden.
Mää kyllä kerron sipilälle miten vitun lojaaleja kansalaiset on sille. Diktatuuri sanon minä ei tää tyhmä kansa osaa päättää omista asioistakaan mää oisin vapaaehtoinen yksinvaltiaaks ku tää demokratia on niin vitun perseestä
- PönttöpäätHallituksen
Vaikeat ajat tulee keväällä kun palkoista aletaan neuvottelee ja silloin viimeistään Sipilän kanttia kysytään onko uskonlahkolaisesta hurskastelijasta miestä.
Tuleeko tulppa persläpee vai keuhkoihin mutta tiukille se varmaan tulee ottamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst20914122Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i555417Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58654782Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat2573839PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1133594Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1333576Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.852120Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis171457Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1581231Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3001165