Hua Hinissä myydään katukeittiöissä hyvin usein koiranlihaa. Olkaa tarkkana siellä. Kannattaa kysyä mii sunak (onko koiraa). Kyllähän sitä syödä voi mutta silti.
Vastaukset 13
- HuaHinMakujenMekka
Tuo ei ole mikään ihme, myös kissat rotat hiiret ja sammakot pannaan pataan Hua Hinissä. Toukkia ja heinäsirkkoja syödään myös Hua Hinissä.
- JaOnHyvääää
NIITÄ SYÖDÄÄN MYÖS SUOMESSA ainakin meillä Turkkuseks
http://ruoka.ts.fi/makuammuntaa/tulevaisuus-ilman-lihaa/
- HotDogia
Dogi on kypsää jos se ei hauku.
- 65656
Taikku ei koiraa syö eikä tee ruokaa. Ottakaa selvää ja kirjoitelkaa sitten. Taikku uskoo että kuoleen sielu siirtyy koiraan ja eivät takuulla suuhun sitä pistä.
- eimuutakuin
Höpö höpö 65656. Maaseudulla hyvinkin yleistä.
- 4343
eivät syö ja kanaa on runsaasti saatavilla eikä maksa juuri mitään.
- otahanuriinpoju
4343 kirjoitti:
eivät syö ja kanaa on runsaasti saatavilla eikä maksa juuri mitään.
Myös leidareita paljon tarjolla Hua Hinissä
- otahanuriinpoju
Kyllä thaimaalaiset ruokaa tekee joskus jopa koiranlihasta. Taas nähtiin Hua Hinin tuputtajien Thaimaan tiedot. Ei 4343 Thaimaassa ole käynyt kun väittää ettei taikut tee ruokaa.
- 43434
Väitin etteivät tee koirasta ja sen takana seison. Kanaa on yllinkyllin jos lihaa nyt kaipaa ruokapöytään.
- pipotus
Mitä ihmeen väliä sillä on, onko se koiraa vai jotain muuta lihaa, jos se vaan on hyvää. Ihmeellistä keskustelua täällä.
- jepulisko
Koirat viedään laosiin. Siellä herkkua...
- 55454
Kyllä sielläkin on koiria ilman vientiäkin. Koiran vieminen toiseen valtioon ei ole ihan helppoa edes aasiassa.
- 34343
Olen kläynnyt Kiinassa 20 kertaa ja saanut maailman parasta pihviä eli koiraa. Kyllä maailmassa syljetään sianlihalle myös mutta te luulette ihan muuta kun olette reppanat vain olleet täällä Suomessa...no pari kertaa Tallinnassa voi olla mutta siinä se.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.2381522Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va2951124Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan68812Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä48733- 120653
Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt35602Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka27595Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.49555Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.94525- 41511
- 32501
- 45497
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48495- 32464
Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain77451Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8427- 77422
Iivari esittää poliisin tutkintaa
Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj21401Oletteko täyttä sataa?
Muuta etunimienne kirjaimet numeroiksi. Esim. Mia ja Risto siitä tulee 8 numeroa. Laske ne yhteen . Paljonko tulee?33400Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K7392