Masennuksen yleisin syy vl lapsuuden haitalliset

kokemukset.
VL yksi pahimpia.
Henkiset, ruumiilliset kokemukset haittaavat
ainiaasti koko elämisen ajan.
Itsemurhat ovat kärjessä vl taustaisilla.
-
Katso HS lehti..
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Raamattu on tarkoitettu kaikille eikä kenellekään mutta aikoinaan kaikille(Luuk.20:34-)(1.Kor.15:19-). Tarkoitan, että ihmiset tarttuvat Raamattuun liian aikaisin. Pitäisi ensin kehittyä jälleensyntymisten kautta: "Olkaa hedelmälliset ja lisääntykää".

Äänestä

Ei edes voi kaikkea kertoa, mitä vl opetus hirviössään
on pienille lapsille kasvatuksessa.
Tutkimukset osoittavat, että uskonnollisille yhteisöille pitäisi
vanhemmille antaa lasten kasvatusneuvontaa.

Äänestä

"joka kuritta kasvaa, se kunniatta kuolee"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


merkkienkeli kirjoitti:

kokemukset.
VL yksi pahimpia.
Henkiset, ruumiilliset kokemukset haittaavat
ainiaasti koko elämisen ajan.
Itsemurhat ovat kärjessä vl taustaisilla.
-
Katso HS lehti..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu