suomalainen nainen/mies hakkaa/vittuilee suomalaiselle naiselle/miehelle mikäs nimike tähän nykyään on??
suomalainen hakkaa/vittuilee ulkomaalaiselle ja heti leimataan natsiksi vähän erikoista siinä mielessä että on se ihon väri mikä vaan se on mun mielestä ihminen??
mun mielestä sana natsi on nii vanha juttu jo ja sitä paitsi on sullakin varmasti joku toinen ihminen mistä et varmasti tykkää yhtään??
se ei ole natsi ketä sanoo mieli piteen esim satalinnalaisesta jokaisella on erilainen ajattelu tapa jokainen on yksilö joka haluu kertoo mitä haluu!!
mä kerron nyt ajatukseni satalinnalaisista olisi ollut helvetin hienoo kun koko touhuun EI oltaisi perustettu tai isot herran helsingissä EI olisi lähtenyt tähän koko touhuun mukaan kun sen tietää mihin tää pakolais touhu menee on yksitäis tapauksia mutta on niitä että porukalla tehdään vitun tyhmää.
katos kerro???????
gdggs
3
57
Vastaukset
- sillämennään
Kaikista ihmisistä ei tartte tykätä, mutta kaikkien kanssa pitää osata tulla jotenkin toimeen. Näin opetti jo äiti aikoinaan. Tomeen tuleminen tarkotti sitä ettei lähe vittuilemaan kelleen vaikka ei tykkäiskään, vaan pysyy asialinjalla eikä haasta riitaa.
- haisetpahalle
en tykkää susta
- uykujk
ai mun äiti opetti ei kaikkista tarvi tykätä itsee saa puolustaa ja perhe on kaikki kaikkessa myös ystävät
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043414
- 883093
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä201953- 691916
- 391898
- 221766
- 241697
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341459Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91349- 481337