Suomen Maanviljelijöiden Puolueeksi. Ette te muista piittaa.
Muuttakaa nimenne Maalaisliitto
Oikeistodemari
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miten pystyy tekemään lakialoitteen Maalaisliiton lakkauttamiseksi isänmaalle vahingollisena.
SMYP= Suomen Maanviljelijöiden ja Yksinkertaisten Puolue.
Sinä saat varmaankin suurta tyydytystä, tai peräti orkun kun saat haukkua ja parjata yhtä kansanosaa. Mutta jatka vaan jos helpottaa elämääsi .
Ei sitten auennut. Ei kysymys ole siitä että joku olisi yksinkertainen. Henkilökohtaisuuksiin en ole koskaan mennyt. Tarkoitin että on hippasen yksinkertaista äänestää puoluetta joka valehtelee ja on aina valehdellut silmät ja korvat päästään. Varsinkin kun tämä puolue ei tosiaankaan aja muiden kuin maanviljelijöiden etua. Paitsi hinnasta sovittaessa joko Ryssän tai EK:n etua. Tulette oikeasti vielä huomaamaan mitä tarkoitan.
Itse nimittelette muita punikiksi ja kommariksi. Ja sitten ollaan niin herkkiä että. Ette taidakaan olla niin kovia poikia kuin uhoatte. Itse lopetan keskustelun tältä viikonlopulta tähän.
Punikit kuolee jos maalaisliitto lakkautetaan.
Punikit kuolee muutenkin.
Kuka hullu vasemmistoa enään kannattaa.