Vietän joulun Turun Caribiassa. 24-25.12.
Löytyisikö seuraa?
Olen ihan täyspäinen suomalainen mies. Puheliaskin.
Eronnut ja ensimmäinen joulu yksin.
[email protected]
Jouluksi seuraa
6
297
Vastaukset
- pertsanreikä
Moi, olen 18 v bi poika. Voisin tulla Caribiaan kanssasi. Vietetään romanttinen Joulu kahdestaan. Kiinnostaako????
- Turon
Ei kiitos!
- Suhsa
Hei olen myös ensimmäisen joulun yksin uudessa kaupungissa, tavoitteena löytää jokin hyväntekeväisyys järjestö mihin vois mennä auttamaan ja seuraa pitämään. Sinne seuraks? Ja vaikka syömään sen jälkeen?
- Suhosa
Olen yrittänyt katsoa eri hoivakoteja mutta heidän sivuillaan ei ole mitään ainakaan infottu että olisi mitään tapahtumaa 24.12. Pitänee soitella ja katsoin myös SPR sivuja mutta sielläkään ei ollut mitään infottu joulusta että tarvisivat apua.
- Turon
Moi Susha!
Ei ole tällä kertaa virtaa muiden joulun rakentamiseen, vaikka se arvokasta onkin.
Mikäli voisit kiinnostua kylpylälomasta niin heitä viestiä [email protected].
Ei sen tarvitse mikään kallis paikka olla. Voin osallistua kuluihisi, jos talouspuoli on tiukalla.
- naisnais
Mene Kempeleelle Jouluksi, siellä tapahtuu aina. On pukkia niin että riittää.
Minulle ei tule apinoita Jouluksi, mutta jotkut tykkää:
Kovin kovin TV:stä tutulle miehelle jouluvieraaksi 50 luku- ja kirjoitustaidotonta karvasta apinaa. Tälle miehelle joululahjaksi toivon perinpohjaista henkilökohtaista rikastustapahtumaa vieraiden kanssa, vaikka yksitellen tai ryhmässä joulupuun äärellä.
Kempelejouluvatulointia.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2244312Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii702777Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3942443- 472363
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua431657Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5551406- 571340
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 781329
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251206