Onko olemassa pay pal lahjakorttia?

TämäeioleNimimerkki

Onko pay pal lahjakortteja olemassa? Missä niitä myytäisiiin?

2

10028

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4-20

      Enpä ole kuullut, että olisi. Saman asian ajaa, että se, jolle aiot lahjoittaa, avaa paypal-tilin. Tälle tilille voi sitten kuka tahansa siirtää lahjoituksensa oman paypal-tilinsä kautta. Rahat ovat välittömästi lahjansaajan käytettävissä ostoksiin, joissa käyttää paypalia. Noista lahjoituksista paypal pidättää pienen provision. Sen voi maksaa lahjoittaja, jolloin lahjansaaja saa kokonaisuudessaan summan paypal-tililleen.

    • Feed2Q

      Kyllä on, mutta ilmeisesti vain USA markkinoille.
      ***
      R-Kioskilla on vastaava, kertaladattava MasterCard myynistä (Aktia Prepaid):
      ****
      http://www.r-kioski.fi/tuotteet/lahjakortit/
      ***
      Käyttö rajoitettu suomeen POS myyntiin. Ei toimi ulkomailla eikä verkkokaupoista
      ....
      Sepustus:
      "Aktian MasterCard PrePaid -lahjakortti on täydellinen lahja. Ainutlaatuinen kortti on etukäteen ladattava maksuväline, jota voi käyttää maksaakseen ostoksensa missä tahansa kotimaassa tai nostaakseen rahaa automaateista.

      Kortille voi ladata minimissään 20 euroa ja maksimissaan 250 euroa. Asiakkaalta veloitetaan kortin avausmaksu, joka on ladattavasta summasta riippumaton, 5 euroa per kortti. Korttia ei voi ladata uudelleen.

      Korttipaketissa on mukana 4-numeroinen PIN -koodi, joka toimii normaaliin tapaan kassojen maksupäätteissä tai automaatilla. Kortti ei tällä hetkellä käy verkkoasioinnissa tai ulkomailla. Kortin saldon voi tarkistaa ilman erillistä maksua Otto-automaateista.

      Kortti on aktiivinen eli käyttövalmis viimeistään 24 tunnin kuluttua siitä kun se on ostettu R-kioskilta, ja se on voimassa aktivoinnista alkaen 12 kuukautta.

      Kortin ostajan tulee olla 18 vuotta täyttänyt henkilö, jolla on suomalainen henkilötunnus. Lahjakortin saajan ikäraja on 13 vuotta. Kortilta veloitetaan ylläpitomaksu 1 euro kuukausi, ellei sitä ole käytetty kuuteen kuukauteen. Lisätietoa korteista ja niiden ehdoista sekä hinnoittelusta http://www.aktia.fi/fi/prepaid.

      Aktian asiakaspalvelu auttaa ongelmatilanteissa 010 247 010 (kiinteästä linjasta 8,35 snt/puhelu 6,00 snt/min, matkapuhelimesta 8,35 snt/puhelu 17,17 snt/min)
      "

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4653
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      56
      3210
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2883
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2815
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2410
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2195
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      23
      1651
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1601
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1548
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1514
    Aihe