Onko muilla kia kuskeilla lokemusta cerato lämmityslaitteesta . Mulla aamulla lakkasi puhallin toimimasta.
Mistähän vikaa vois alkaa etsimään?
Kia Cerato lämmityslaite.
3
515
Vastaukset
- koreankingi
Sähkövikaa pukkaa joku rele siellä kärvähtää laitteen kyljestä! Karpo malliset karvalakit otsaan ja menoksi!
- Urpoturpo
Jep, sama vika. Alkoi viime syksynä. Ajoittain ei toimi tuuletin ollenkaan. Sitten yhtäkkiä alkaa toimimaan. Sen verran tsekkasin, että kuskin puoleinen flekti ei pyöri ollenkaan. Kesällä tuuletin toimi koko ajan, mutta heti kun tuli kosteampaa ilmaa, niin jo alkoi taas temppuilemaan. Vaikuttaisi ainakin itsellä kosketushäiriöltä, jonka kostea/kylmä ilma laukaisee.
Selvititkö missä sulla oli vika? - Kossen
Aamulla sana ongelma myös minulla. Keli oli kostea ja lämpimän puolella. Saman teki 2 kk sitten. Ikävä vain jos tekee sen pakkasilmalla. Millään nopeudella tuo ei starttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796135Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695930Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121231
- 1851077
- 59887