Pakolaiskeskus Hovinsaareen!

PakolaisilleEvankeliumia

Merimieshotellin asukkaat saivat liian pikaiset lähdöt. Hovinsaaren Ankkuri-kiinteistöä vastaanottokeskukseksi tarjoava KPK Palvelukeskus yritti päästä nykyisistä vuokralaisistaan pikavauhtia eroon. Yhtiö irtisanoi asukkaat kahden kuukauden irtisanomisajalla, vaikka lain mukaan vuokralaisen turva on kuusi kuukautta. Kun asiasta nousi metakka, yhtiö järjestää vuokralaisilleen uusia asuntoja.

KPK Palvelukeskus ei vielä ole tehnyt vuokrasopimusta SPR:n kanssa. Maahanmuuttovirasto on näyttänyt hankkeelle vihreää valoa.

KPK Palvelukeskus on Kristillisen Palvelukeskus Ankkuri Oy:n aputoiminimi. Yksi omistajista ja kiinteistön isännöitsijä on evankelista Martti Falck, joka toimii herätys- ja lähestysjärjestössä Missiomaailmassa. Missiomaailman juuret ovat karismaattisessa Nokia Missiossa.

Kymen Sanomat 28.11.2015

5

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaikutajavoita

      === Kansalaisaloite ===

      Kun islaminuskonnon mukainen Halal liha loppuu, niin kotimatka alkaa.

      Halal-liha on teurastettu islamin mukaan oikeaoppisesti leikkaamalla eläimen kurkku nopeasti terävällä veitsellä, lausumalla samanaikaisesti ”Allahu akbar”. Eläin on tajuissaan, kun veret virtaavat kurkusta pitkin maata. Tämä on eläinten rääkkäystä.

      Lakialoite uskonnollisten teurastuksien kieltämiseksi
      https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1697

      • KunnonBisnestä

        Tämän päivän lehdessä juttu, että paikan muutostyöt keskeytyneet. Missiomaailma oli alkanut keräämään rahaa poliisihallituksen myöntämällä luvalla ja raha on tarkoitettu käytettäväksi muslimien evankelioimiseen Ankkurissa! ! Myös vapaaehtoisia käännyttäjiä etsittiin! Aika hurjaa touhua ja tähän päälle valtiolta tulevat rahat 43 eur/vrk per pakolainen eli n. 100 000 euroa/kk eli 1,2 miljoonaa euroa vuodessa! Rahaa tulee uskovaisten laariin ovista ja ikkunoista!


    • AnkkuritYlös

      Ankkuriin nyt kaikki käännyttämään muslimit hyville tavoille

    • Anonyymi

      Mitenkö tämä asia eteni, onko kellään tietoa? Mitä siellä on nykyään?

      Tuo pastori Falck on ainakin tällä hetkellä epäiltynä lukuisista rikoksista toisia ihmisiä kohtaan, onko tästä tietoa?

    • Anonyymi

      Se on jo suljettu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      169
      6127
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4673
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      50
      4426
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4269
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2662
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      61
      2182
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1652
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      131
      1544
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      1463
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1318
    Aihe