Nyt pipoa kiristää

ennustelija

Torstain YLE ilta uutiset , haastatteli naista ,nimi meni ohi mutta puhe jäi korviin.Tämä henkilö kertoi että nämä tappajaterroristit tuomitaan oikeudessa ilmeisesti elinkautiseen ja sitten on maailman meno jo muuttunut kun vapautuvat.Haastateltava sanoi että emme voi heitä lähettää isis kavereiden luo. Laki sanoo että jos turvapaikan hakijalla on rikoksia omassa maassa hänet voi palauttaa. Meillä käydään kallis oikeusprosessi , ja nämä rikolliset elätetään verovaroilla linnassa. Tällaisiin asioihin pitää puuttua. Maasta pois tappajat.

13

83

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vitutus.kasvaa

      Niin, laki sanoo että palauttaa pitäisi. Ja kyseisten maiden viranomaisetkin haluaisivat rikollisensa tuomiolle.

      Mutta sitten tulee Suomessa sukkivakki-mafia mylvimään, että ei voi palauttaa koska ihmisoikeussopimus kieltää, kuolemanrangaistus ei ole oikein...

      Jos YK:n ihmisoikeuskomission puheenjohtajamaaksi kelpaa Saudi-Arabia, joka teloittaa kansalaisiaan julkisesti kaduilla joka viikko, ovat YK:n "ihmisoikeussopimukset" mielestäni menettäneet merkityksensä.

      Jos sukkivakit haluavat, että näiden sotarikollisten ja terroristien (huom! isis-miehet eivät ole sotarikollisia, sotarikoksen voi suorittaa vain tunnustetun valtion kansalainen) tekemiset tutkitaan ja tuomitaan Suomessa, niin sukkuvakkien on syytä varautua rakentamaan lisää vankiloita, ja vieläpä sellaisia kalliita kovan tason vankiloita. Lepsuihin laitoksiin näitä ukkoja ei voi sijoittaa. Lisäksi jokainen pitäisi sijoittaa käytännössä eristyksiin, etteivät pääse radikalisoimaan muita.

      Tästä saadaankin taas (kymmenien) miljardien lisämenot.

      Totta on, että 15 vuoden kuluttua maailma on taas erilainen. Suomen talous on ainakin romahtanut totaalisesti siihen mennessä, kiitos sukkuvakkien mafian.

    • lakiniinkuinseluetaan

      Ruuan varstamisesta saa satojen eurojen sakot. Murhista pääsee täydenpalvelun [tokis suljetuun] laitokseen, jonka ylläpidon maksaa veronmaksaja 200 €/vrk. Ja lomilla sieltä voi käydä rentoutumassa.

    • oikeus_ja_kohtuus

      Olisiko suurikin inhimillinen tai moraalinen vääryys, jos julmat massateloittajat joutuvat hengenvaaraan kotimaassaan?!

      Yhdysvalloissa on käytössä kuolemanrangaistus julmista murhista. Sinne palautetaan kyllä heidän rikollisensa.

      Mitä ihmeen holhoamista!? Eivätkö muslimimaat muka saa rangaista omia massamurhaajiaan?

      • suvaitsevaisuus.on.rikos

        Tolerance becomes a crime when applied to evil.
        -Thomas Mann


    • jvvgjvjvjvjvj

      Ihan noin huomautuksena suomessa ei istuta elinkautista kuin n. 10 vuotta keskiäärin ja sitten ne pääsee taas touhuamaan isis kavreidensa kanssa terroristien turvapaikassa suomessa

    • bjvjvvjuh

      Se venäläinen kyllä luovutettiin amerikkaan vaikka siellä on kuolemanrangaistus

    • jjvvjjvvjvjjvjv

      Huolusttuttavaa kyllä mutta jos sieltä syyriasta saadaan yliote isis porukasta niin arvatkaa mihin ne lähtee pakosalle.....hampattomaan suomeen.

    • ihmetellään

      Maahantulija ei ole maahanmuuttaja. Rikoksen tehnyt mahantulija pitää palauttaa heti. Meni maailma sekaisin. täytyy ihmetellä, että maailman sotamahdit ei saa tuota sotahullua porukkaa hiljaiseksi

      • ijbkbjjbjbkkbk

        Syyriassa on n 30 000 isis taistelijaa ja sillä pidetään aluetta hallinnassa....saman verran on tullut suomeen...


      • ijbkbjjbjbkkbk kirjoitti:

        Syyriassa on n 30 000 isis taistelijaa ja sillä pidetään aluetta hallinnassa....saman verran on tullut suomeen...

        Pätee...


    • TarkkaanSuunniteltua

      Kaiken tämän järjettömyyden tarkoitus lienee Suomen saaminen niin perikatoon, että suostumme / joudumme suostumaan Euroopan liittovaltioksi, missä kansalaisten mielipiteellä ei olekaan sitten enää mitään merkitystä.

      Tässä vaiheessa voisimme laittaa liinat kiinni, jos saisimme uudet, rehelliset miehet johtoon, viis puolueesta, rehellisyys olisi täkeintä.

    • Kaketus77

      Itsekin käännyin Euta vastustavalle kannnalle,,syy hallitsemaston maahantunkeutuminen!
      Eu ei oli voinut vähempää tehdä auttaakseen,,

      • Joo ne varmaa tietää siel asioista yhtää mitään...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      81
      5970
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      311
      5354
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      48
      4580
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      311
      3645
    5. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      0
      2210
    6. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      136
      2112
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      100
      1247
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      7
      923
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      154
      804
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      52
      665
    Aihe