Miten ihastunut poika viestittelee? APUA!

tarviinapua

Eli siis mistä voin viesteissä ja soitoissa ja koulussa huomata pojan olevan ihastunut\ todella kiinnostunut minusta???
Nyt saa tytöt ja pojat vastata!
Tartten pikaista apua!
Kiitoosss!!!!!!!!!!

2

439

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan vaa pikkasen vanha keskustelu mut siis juu. Itte oon tyttö nii ei hajuukaa:)) pls apui tänne😙

      • Anonyymi

        No siis.
        Näin 14v poikana voin sanoa että suuresti riippuu pojasta. Jotkut pojat ujottaan voi vastata lyhyesti "ok" ja "joo/ei", mutta tätä suurin osa kiinnostuneista välttää ja vaikka pojalla viestinnästä tulee joskus sekavaa niin se on mielestäni merkki kiinnostuksesta. Jos poika ei ole kiinnostunut niin on se melko selvää. Hän vastaa vain yksittäisillä sanoilla jms.

        Koulussa ja f2f ollessa yleensä poika on luonteesta riippuen todella puhelias, melko rehentelevä tai aivan hiljainen ja välttää katsekontaktia (kuten säälittävä minä 😄👏), koska tyttö on niin häikäisevä. VOI huom! VOI johtaa kömpelyyteen. Kyllä tyttö huomaa sen, jos poika yrittää vilkuilla silloin, kun tyttö "ei huomaa".

        Ja siis tärkeää on vaan kertoa pojalle tunteistaan ja JOS epäilet hänen kertovan KOKO luokalle niin ehkä kannattaa miettiä, että onko poika edes yrityksen veroinen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      112
      5468
    2. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      41
      3665
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      52
      3495
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      93
      3348
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1887
    6. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      34
      1777
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      134
      1667
    8. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      43
      1619
    9. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1326
    10. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1189
    Aihe