horoskooppi.onpa sanavalmis ihminen
Mikä on Simo Frangenin
kyselijä
81114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
no neitsyt huomaahan sen jo hymystäkin
Muistelisin jostakin kuulleeni että hän on kauris, aivan kuten morsmaikkunsakin. Hehän ovat samannäköisiäkin.
Netissä http://www.silikonitieto.net/artikkeli_haku.phtml?arID=789&ID=23 väittää että olisi neitsykäinen. Onko tietoon sitten vaan luotettava.
frangen on neitsyt ja se meriläinen on kaksoset.
Rosa Meriläinen (Kansanedustaja / Vihreät) 31.12.1975
mikä hänen horoskooppinsa on?
kuka on andrei sandberg?
Simo Frangén
Tarjoaa Wikipedia, vapaa tietosanakirja.
Simo Juhani Frangén (s. Ulvilassa 6. syyskuuta 1963) on tamperelainen juontaja ja humoristi. Hän kirjoitti ylioppilaaksi 1982 ja valmistui yhteiskuntatieteiden maisteriksi Tampereen yliopistosta 1990. Hän on toiminut Nakkilan kunnallisen kaatopaikan vartijana 1982, Tampereen yliopiston ylioppilaskunnan Aviisi-lehden toimittajana 1987, Tampereen City-lehden toimittajana 1988, Pahkasika-lehden avustajana 1983-1990 ja Rumban avustajana 1985. Frangén on vuodesta 1990 tehnyt Pasi Heikuran ja Jyrki Liikan kanssa Alivaltiosihteeri-ohjelmaa Ylen radiokanaville. Lisäksi hän on juontanut ja käsikirjoittanut Radiomafian ohjelmaa Kaupparatsu Frangén, TV2:n Ekoisti-ohjelman Maisteri Frangénin niksinarikkaa sekä TV1:n Maailman ympäri -visailua. Frangén oli myös Alivaltiosihteeri-yhtyeen basisti.
* Palkittu: Venla, paras tv-esiintyjä 2001, Telvis, suosituin mies-tv-esiintyjä 2001, Musiikki & Media palkinto, vuoden tv-persoona 2001, vuoden tamperelainen 2001.
* Puolue: Suomen Akateemisten Pienviljelijäin ja Poroerottelijain Keskinäinen Vakuutusyhdistys
* Harrastukset: sulkapallo, salibandy, jääkiekko ja jatkojen etsiminen kapakoiden sulkemisajan jälkeen.
LÄHDE: http://fi.wikipedia.org/wiki/Simo_Frangén
- Kas kummaa, neitsyt jolta löytyy huumorintajua?