Mä en todellakaan kestä enää,kun kolmatta kertaa tunteet herää eloon samaa ihmistä kohtaan!!!!!Kun ne kerta jo välillä oli poissa,niin minkä hemmetin takia niitten tarvii tulla piinaan taas!!!!!!!Onko kellään antaa hoitokeinoo????
tahtoo lobotomian
yöhuuhkaja
8104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ainoa keino on tutustua siihen
Sehän siinä onkin että oon jo saanu tutustua ja tosi hyvin!Mut mä en ymmärrä mikä saa aina laukaistua sen tunteen toista kohtaan,mitenkä kummassa mä pystyn välillä painaan sen tunteen pois,mut sit se taas pompsahtaa sieltä ja päässä ei pyöri muuta kun se ihminen!Koita ny siinä sit keskittyä perheeseen ym.Ja ei ole ollu mitään suhdetta tähän ihmiseen,paitsi ystävyys.
Älä nyt jos se sit onkin se juttus. Olin itse 2 kertaa naimisissa saman henkilön kanssa. Sit se vei omaisuuden eikä nuo tunteet vieläkään oo kuolleet.
Eikö oo raivostuttavaa kun ei voi tunteita hallita?!Mä haluan ne pois!!Ja kun mä tiän ettei tää kyseinen henkilö tuu ikinä tekeen mitään sellasta että mun tunteet muuttuis esim.vihaksi,se olis helpompaa kuin haluta semmosta mitä ei voi saada eikä saisi edes haluta!Ja en halua/voi lakata näkemästäkään!Pahempaakin tietty maailmassa vois tapahtua,mutta tää alkaa jo oikeesti käymään pääkopan päälle,kun aina palataan alkupisteeseen!!!
Mihin tää menee? Mulla tulee mieleen yks ihana nainen, joka oli parasta ikinä mun elämässä. Sit tapahtui kauheuksia ja välit meni poikki. Kun seuraavan kerran sit nähtiin hän kertoi kuinka vaikeaa oli ollut unohtaa minut. Ollaan sen jälkeenki nähty, ja taas kävi huonosti. Siitä on jo reilu vuosi. Sittemmin olen kerran nähnyt kyseisen kaunottaren kun olin tekemässä jouluostoksia noin viikko sitten. Ja taas tunnistin hänet liian myöhään, johtuen hänen vaatetuksestaan. No ne oli ne vaatteet, jotka hän kertoi pukevansa sille hetkelle...missasinpa sen tilaisuuden, ja harmittaa valtavasti. Anteeksi tekstin epäselvyys. Pää ei oikein toimi.
Valitettavasti en ole sama nainen.Tiiän ton tunteen kun pää ei toimi.Mut zemppiä sulle,toivottavasti hyvin viä käy!
"kun pää ei toimi" :) Rakkaus on parasta.
https://www.youtube.com/watch?v=WgBeu3FVi60
Se johtuu varmaan siitä, että et päässyt koskaan niistä tunteistasi häneen yli. Hän vaan jäi sinne taustalle ajatuksiis pyörimään. Jostain kumman syystä hän ei unohdu, vaan pulpahtelee mielees aina joskus. "Sillähän se vika korjaantuu, millä se on tullukki".