Muhoksella ikänsä asuneet eivät tiedä kuin helpottavaa on sieltä päästä pois.Suosittelenkin että kavisitte edes vähän aikaa muualla asumassa niin huomaisitte kuin ahdistavaa muhoksella on asua :)
Muhos pois muutto?
4
273
Vastaukset
- Käykäämuuallakin
Riippuu niin monesta tekijästä. Muhoshan on henkiseltä ilmapiiriltään hyvin huono, masentava, iloton, yleensäkin vie elämäniloa helposti. Mutta jos on ollut mahdollisuutta matkustaa paljon muualla, niin pystyy paremmin olemaan välillä täälläkin. Täällä täytyy osata hakea oikeat kontaktit ym. En tiedä ikääsi, mutta olettaisin olevasi aika nuori, ja nuoren pitäisi nähdä EHDOTTOMAST muutakin kuin Muhosta. Parasta olisi asua vähän muuallakin. Itse olen asunut aikaisemmin ulkomaillakin, ei lähimaissa, vaan hyvin kansainvälisessä miljoonakaupungissa, jota kokemusta en vaihtaisi mihinkään. ;ikään raha ei voisi sitä kokemusta korvata. Olen matkustellut paljon muutenkin. Kannattaa saada eri perspektiiviä tähän elämään, ympäristöön ja ihmisiin. Täällä on niin paljon taas omia hyviä puolia jotka tulevat esille kun on tarpeeksi ollut muualla. Silti itsekin kaipaan välilä sinne muualle, en Suomeen.
- Eisuvakki
http://mvlehti.net/2016/01/02/waltamedia-kansalaisen-vastaus-presidentti-niinistolle/
Lukekaa ja miettikää,mihin ollaan menossa? - Paitsi_että
Muhos ei poikkea mitenkään mistään umpikepulaisesta kunnasta.
- herrehär
Olot paranee lähtipä mihin suuntaan tahansa. Valtakunnan päättäjät tekevät tyhmiä päätöksiä ja Muhos kantaa niistä vastuun. SPR ja Nuorten ystävät pitävät muhoslaisia pilkkanaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain14310278Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-729843Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056839Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2135288- 1734999
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1563838- 822681
- 1702641
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662481- 582302