Muhos pois muutto?

Voota

Muhoksella ikänsä asuneet eivät tiedä kuin helpottavaa on sieltä päästä pois.Suosittelenkin että kavisitte edes vähän aikaa muualla asumassa niin huomaisitte kuin ahdistavaa muhoksella on asua :)

4

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Käykäämuuallakin

      Riippuu niin monesta tekijästä. Muhoshan on henkiseltä ilmapiiriltään hyvin huono, masentava, iloton, yleensäkin vie elämäniloa helposti. Mutta jos on ollut mahdollisuutta matkustaa paljon muualla, niin pystyy paremmin olemaan välillä täälläkin. Täällä täytyy osata hakea oikeat kontaktit ym. En tiedä ikääsi, mutta olettaisin olevasi aika nuori, ja nuoren pitäisi nähdä EHDOTTOMAST muutakin kuin Muhosta. Parasta olisi asua vähän muuallakin. Itse olen asunut aikaisemmin ulkomaillakin, ei lähimaissa, vaan hyvin kansainvälisessä miljoonakaupungissa, jota kokemusta en vaihtaisi mihinkään. ;ikään raha ei voisi sitä kokemusta korvata. Olen matkustellut paljon muutenkin. Kannattaa saada eri perspektiiviä tähän elämään, ympäristöön ja ihmisiin. Täällä on niin paljon taas omia hyviä puolia jotka tulevat esille kun on tarpeeksi ollut muualla. Silti itsekin kaipaan välilä sinne muualle, en Suomeen.

    • Eisuvakki
    • Paitsi_että

      Muhos ei poikkea mitenkään mistään umpikepulaisesta kunnasta.

    • herrehär

      Olot paranee lähtipä mihin suuntaan tahansa. Valtakunnan päättäjät tekevät tyhmiä päätöksiä ja Muhos kantaa niistä vastuun. SPR ja Nuorten ystävät pitävät muhoslaisia pilkkanaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      143
      10278
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      72
      9843
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      105
      6839
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      213
      5288
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      173
      4999
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      156
      3838
    7. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      82
      2681
    8. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2641
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      166
      2481
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      58
      2302
    Aihe