Ateismi suurin osa mielenterveyshäriöisiä!

Ateistisuusyllyttää

Ateistit ovat nihilistejä joilla on huono itsetunto. Kaikki viittaa siihen, että ateismi on mielenterveyden häiriö joka ei johdu niinkään kyvyttömyydestä uskoa vaan halusta olla rakastamatta omaa itseään. Ateistit romahtavat aika ajoin tai jopa päivittäin mutta uskovaiset ovat aina vakaita sillä ainoa asia mitä he oikeasti odottavat on maallinen kuolema ja ikuinen pelastus.

Ateismi ei näin ole kauhean järkevä elämäntapa vaikka niin monesti väitetäänkin. Ateistit valitettavasti joutuvat ikuiseen kadotukseen.

4

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vm41

      Ateismi on vain turhan vaikeatajuista, sekä muutenkin vaikeaa ymmärtää niiden, joille ei "jaossa" ole moista taitoa suotu.
      Näin ollen suosittelen pysymistä vain sillä "saralla", jossa yritetään säilyttää salasanansa, sekä pankkitunnuksensa vain omana tietonaan.
      Onnea vain yrityksillenne, sillä uskomattomia määriä tunnuksia, siitä huolimatta vain herkkäuskoiset luovuttelevat.

    • Lääilahii

      "uskovaiset ovat aina vakaita sillä ainoa asia mitä he oikeasti odottavat on maallinen kuolema ja ikuinen pelastus."

      Niinhän ne ISIS-terroristitkin vakuuttavat.

      Ateisti puolestaan yrittää kertoa ihmisille, että "jumalten puolesta" kuolemisessa ja niiden nimiin tappamisessa ei ole mitään järkeä.

      Ja saa kuulla vastaukset:

      -"Jumalaton kommunisti!"

      -"Allahu akbar!"


      "Ateistit valitettavasti joutuvat ikuiseen kadotukseen."

      Ikuisuudesta en tiedä, mutta on mielestäni kyllin surullista, että ihmiset jo tässä elämässään ovat niin pahasti kadoksissa kuin uskovaishihhulit paasauksineen ja helvettiin toivottamisineen ovat.

    • Teuvoo

      Onkohan sitä ikuista kadotustakaan, kun ikuinen elämäkin vähän väliä muuttuu 1000 vuotiseksi valtakunnaksi ?
      Pistää jo pikkuisen arveluttamaan tuo uskovaiseksi alkaminen.
      Muuten asiasta toiseen, Mistähän noita anomuskaavakkeita saa, jonka avulla uskovaiseksi aletaan, sekä rekisteröidytään ??

    • Kuulehan Ateistisuus-bebis, ei sinulla ole oikeutta päättää tai edes päätellä, ketkä joutuvat kadotukseen. Niin tekemällä yrität asettaa itsesi Jumalan yläpuolelle ottamalla Jumalan valtuuksia.

      Minusta on myös kummallista, tai oikeastaan suututtavaakin lukea tällaisia lauseita:

      "uskovaiset ovat aina vakaita sillä ainoa asia mitä he oikeasti odottavat on maallinen kuolema ja ikuinen pelastus."

      Jos todella olet alentunut tuollaiselle tasolle, olet menettänyt toimintakykysi ja samalla myös kyvyn tehdä hyvää. Kuolemaa on turha odottaa, se tulee kun on sen aika. Ryhdy siis etsimään menettyä toimintakykyäsi äläkä vietä aikaa keksimällä kuvitelmia ateisteista, sillä jos jatkat tuon aloituspuheenvuorosi kaltaista toimintaa, juuri sinua saattaa hyvinkin odottaa kadotus ja ikuinen tulihelvetti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      88
      6013
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      302
      5329
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      50
      3355
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      10
      2926
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      106
      2729
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      4
      1675
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      17
      1598
    8. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1520
    9. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      32
      1459
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      178
      1094
    Aihe