Nyt on mahdollisuus allekirjoittaa yhdistyksen hallitukselle suunnattu vetoomus ylimääräisen yhdistyksen kokouksen koollekutsumiseksi koskien sakramenttiasiaa. Käykää allekirjoittamassa ja laittakaa sanaa eteenpäin!
Nimiä kerätään
Nimienkeräys
17221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Juna meni jo
Ei se ole mennyt vaikka jotkut väittää LV:t on saanut tietonsa
Niin en minä olisi sinne enää mennytkään mistään hinnasta ..
Niinpaljon on tehty sieltä kurimusta , ja vieneet kassi tolkulla
rahaa täältä sinne. Olisiko mennyt johonkin hyvään ei ole kerrottu.
NIINKUI N ei kaikista muistakaan asioista .
.
Sittenkun huudetaan se on ainoa ilmoitus , ei silleen voi asioita hoitaa ,
kuitenkaan ,,Ihmis asioita on paukutettu monta vuotta ei niinkää voi
asioita hoitaa , vieläpä tullaan tänne Akiteeraamaan vieran valtion
edustajina se on valitettavaa , onneksi meillä on vahvoja Saarnaajia
jotka pitää jalat maassa ,toisin kuin jotkut PJ.t ja hallituksen pj.ja sihteeri.
yms. Siis juna ei ole mennyt vielä . eikä mene ennenkuin mekin sanomme
sanamme , ei riitä että tiukka vaatii ,sen Jumala /Jeesus joilla on VALTA.
Niiden ei tarvitse itse kirjoittaa nimiä mihinkään käsillä tehtyihin paperi liuskoihin, joilla on nimet elämänkirjoissa joka on taivaissa. Ne jotka ovat epävarmoja voivat tietysti kirjottaa nimensä ruutupaperille ja näin tuoda itseään julki, vaikka se ei mitään hyödytä. asia on jo päätetty ja kaikki on valmista. Perin outoa on jos epäuskoisen kirkon sakramentit ovat kelvollisempia kuin elävän seurakunnan. Eksynyt ei tietenkään erota omaa kotia, vaikka kulkisi aidan takana.
On aika monta käsiala näytettä ollu jo
Karavaani kulkee ja koirat ne räksyttää ( separatistit)
Junia on matkalla, mutta kaikki eivät ole samassa junassa saati samoissa vaunuissa. Kuka haluaa olla minkäkin junan kyydissä - vastaus riippuu ihan siitä kuka junaa ohjaa ja minne se on menossa.
Kokouksella haluttaneen sitä, että asiasta voitaisiin keskustella virallisesti. Kun näin on tehty ja yhdistyksen kokouksen enemmistö sekä yhdistyksen hallitus ilmoittavat kantansa, niin sen jälkeen itse kunkin on helpompi valita se, missä junassa jatkaa matkaa.
Koskee ainoastaan v. 2015 äsenmaksunsa maksaneita. Eli kuka vaan ei voi osallistua.
Junien menosta puhuvat vain tietämättömät. Juna on matkalla niin kauan kun ihminen elää tässä maailmassa. Nyt olemme kyllä vai ei tilanteessa siinä mitä tulee omien Sakramanttien käyttöönottoon. Osa on alkanut evankelisluterilaisina tekemään papeille kuuluvia tehtäviä. Ev.lut. kirkkoon kuuluville se ei ole mahdollista.
Mutta ev.lut. kirkosta eroamalla ja oman kirkon perustaen voi järjestää Sakramantit haluamallaan tavalla. "Apostolisluterilainen kirkko" nimi onki jo vilahtanut, mm, vuosikokouksessa. Miksi sitä ei ole vielä perustettu, vaikka omiin toimiin on jo ryhdytty. MOnilla paikkakunnilla on jo tehty päätös kuulumisesta kirkkoon jatkossakin, eli jonkinmoinen jako tässä on tehtävä. Ei voi kuulua kirkkoon, kuulumatta kirkkoon. Jokin ruotsinmallin kannatusjäsenyys ei Suomessa toimi. Onneksi!
Nimiä tulee lisää, kun saadaan tieto missä voi allekirjoituksen suorittaa.
Luulen että ei nyt Netissä. Ne on listakeräyksia toimivia..
Asiaan on saatu vastaus, onnistuu netissä.
Kannattaisi ennemmin varmistaa, että nimi on kirjoitettu taivaissa!
Se on vaikea tarkistaa ,kyllä se sitten on mahdolista kun olemme
jo taivaassa , mutta sitä ennen on Karitsan Viimeinen tuomio, kuka ,
sen tekee ? Karitsa missä hän nyt on , istuu Jumalan oikealla puolella
taivaassa ja on tuleva tuomitsemaan eläviä ja kuolleitä ,Ketä ne on ?
.
kannattaa harkita ,nyt elää noin 7,5 Miljardia ihmista ja tähän asti on kuollut
n,18 ,5 miljardia ihmistä. Joilla oli Elävä sielu ,ja kaikki tuomitaan kukaan ei
jää tuomitsematta ,kyllä te tiedätte pitäisikö vielä tarkentaa.
.
No on nimiä kyllä lista tolkulla 2004 oli 1600 kpl. 2014 =1605 kpl, ja koska
edelleen kerätään (toiset jotka ovat ottajia luulee että heitä sumutetaan ja
siksi taas pantu Adressit kirtämään ,joissa on Henkilön Allekisjitus .
.
Tämäkään ei ota tarkasti selville mikä on vaikutus alue ,Miksi ? Siksi kun ei
muut saa kirjoittaa kuin Maksaneet ,,Totuus on että vielä ehtii kaikki
jotka maksaa tämän vuoden Jäen maksun Uuden vuoden aattoon mennessa
voi myös Antaa nimensä.
.
Ei missään nimessä ,mitään vapaakirkko systeemiä , jota Apostolinen ameriikka
pitää ,eihän siellä ole muita mahdollisuuksía , Mikä Vapaakirkko on se on sellainen
jonka voi lukea monista tietolähteistä, Se on alkanut sotia veroja vataan, ja syitä
kyllä löytyy ,tutkikaa .
.
Sitten sellainen pikkuseikka kuin lapset, jokaisen pienet lapset kasvaa ,joten
vaikutusalue on paljon suurempi kuin jäsen maksun maksajat Jopa monin ker- tainen saattaa olla tällä hetkellä 7000/7000 as. .
.
Jos jäsen maksun suorittaneita oli n.4000 aikaisemmin voi se nyt nousta, .
paljonkin korkeammaksi TIUKKIKSEN KUSTANNUKSELLA. .
Ps. meillä kävi nimen hakija eilen olin siinä 5 :nentenä. muta se riittää vaikka olisi viimeinen kunhan asia on ok.
Teuta hyvä,
kuoleman jälkeen on liian myöhäistä tarkistaa missä kirjassa nimi on. Tässä armonajassa on vielä mahdollisuus kysyä, onko nimi kirjoitettu taivaissa.
Niin , et tainnut ymmätää ,jokaisen on se tiedettävä , että se on oikeassa ,
kirjassa vaihtoehtoja on Elämä kirja Jota nimitetään myös KARITSAN KIRJAKISI,
.
Kerron Mitä Kauko kerran kysyi saarnassaan kesken seorojen, hän varmaan oli huomannut että silmäni lumpsui ,ja piristääkseen minua , minä sain samalla sanaa
ja vastasin sitten sillä sanalla mikä annettiin ..
.
Muistaakseni näin: Kaikkien ,noimi on siinä kirjasa kun ihminen on kastettu ,ja
kun joutuu syntiin nimi otetaan pois ,kun ihminen tekee parannusta nimi palaa
(on se ihmeellinen kirja )Ja vaikka kirja on valta ,se on lentävä , Enkelit tekevät
sen kirjan pidon ja kunkin kohdalla viimeinen merkintö on pitävä, .
.
Sitten toinenkirja se on Tekojen kirja
Sitten on kolmas kirja se on Omantunnon kirja.
Näitä käytetään vasta Viimeisen Tuomion aikana vain Karitsa .
Helsingin Sanomat 1.5.2010 Tommi Nieminen.
Ainakin sataa lasta käytetty seksuaalisest hyväksi valtakirkon suojissa.
Suomen luterilaisessa kirkossa on paljastunut lasten hyväksikäyttöä.
Suomen valtakirkon suojissa on tapahtunut laajamittaista, pääasiassa lapsiin kohdistunutta
seksuaalista hyväksikäyttöä.
Evankelisluterilaisessa kirkossa asiaa selvittäneiden tietoon on viime viikkojen aikana tullut yli 20 uutta tapausta.
Asia on noussut esille katolisen kirkon skandaalin vuoksi. Viime viikolla Suomen luterilaisen kirkon johto kehotti hyväksikäytön uhreja tuomaan tapauksensa julki.
Uhreja arvioidaan vuosikymmenten saatossa olleen Suomen kirkollisissa piireissä ainakin sata ja hyväksikäyttäjiä useita kymmeniä, arvioi lastensuojelun asiantuntija Johanna Hurtig.
”Tämä on vain jäävuoren huippu”, hän arvioi.
Epäiltyjen joukossa on joitakin pappeja ja muita kirkon työntekijöitä. ”Nuorisotyö on alue, jolla näitä on eniten”, kertoo kirkon perheasiain keskuksen johtaja Martti Esko.
Kahdessa vanhassa tapauksessa uhri väittää, että silloinen piispa on vähätellyt ja peitellyt asiaa.
Lisäksi noin kymmentä vanhoillislestadiolaisessa liikkeessä saarnaajana toiminutta epäillään hyväksikäytöstä.
Viimeksi kuluneen vuoden aikana on tuomittu kuusi liikkeessä toiminutta miestä. Osa tuomioista on ollut pitkiä 8?12 vuoden vankeusrangaistuksia, mikä kertoo erittäin törkeistä seksuaalirikoksista, kuten lasten raiskauksista.
Yksi uhri kertoi tarinansa Helsingin Sanomille. Lähipiiriin kuuluneet miehet käyttivät häntä hyväkseen seitsemän vuoden ajan.
-------------------------------------------
Vetäisivät hanskaan vaan.