Harmi kun se meni näin. En unohda sinua koskaan.
Kyllä minä sinua vielä rakastan
ViimeinenKirjoitukseni
30203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Rakastan minäkin. Miks ei voitais vielä yrittää?
Vastaan sinulle vielä. Ei ole minun käsissä enää, olen tehnyt kaiken mitä voi tehdä.
Johan melkosta rakkautta vierasta ihmistä kohtaan, missä vastaajan tolkku vai onko rakkaus vain halpaa nettileikkiä?
Ei täällä kukaan ketään tunne. Vastataan omaan tilanteeseen sopivaan kirjoitukseen niinkuin se olisi kaivatun kirjoittama. Se on tämän kurjan palstan henki.
Rauha.
jumankauta jos ja kun mies on tommonen tomppeli että kaikki muka tunnistaa ja kaikkia rakastaa niin onhan se kuvottavaa pelleilyä, ukko tiä oikeesta rakkaudesta mitään. hyih. aina ekana suuna ja päänä.
Sulla on uskomaton kyky tunnistaa palstalaisia ;) ja tietää kunkin irl- ja palstaelämästä.
mitä kerrottiin hannun irl elämästä? mistä löysit semmosta tietoo??
Hän aina valittaa, miten mies vastaa jokaiselle naiselle; itse hän vastaa vain jokaiselle kirjoittajalle kuvitellen niitä samaksi mieheksi!
mistä löysit tämän hannun irl elämästä tietoa koska sanoit niin?
Enää tästä puuttuukin vain se mustamaalaaja, joka haluaa taas jonon jatkona kuvitella, että tuo marttyyri on hänen irl-tuttavansa, tai ainakin haluaa osoittaa muille, että leikitään toki että se olis se yksi.
Palstaharhat sarjassa, hihhih! ;)
syyttää ketään mistään kun se näyttää olevan omaa keksimää koska et osaa vastata kysymykseen omasta tekstistäsi, vaan lähdet haukkumaan olevat ja oletetut, heh heh.
Että hän vielä yrittäisi kanssasi.
Päivänjatkot.
;) tarkoittaa, että vitsailin hänen tunnistus- ja tietämiskyvylleen. Eli että en usko, että hän mitenkään voi tunnistaa ketäänä täältä, mutta jaksaa jankata samasta aiheesta monessakin ketjussa.
Et sinä vitsaillut vaan sinä ilkeilit, heilläkin on oikeus olla ja sanoa kuten sinullakin. Aika monta kertaa tulit tuossa itsekin jankanneeksi.
Et ole yhtään parempi heitä joihin viittasit.
Voi hyvänen aika sentään... Kaksi kertaa rauhaa toivoin.
veetuilut pois, ei kannata tehä tolla tyylillä itestään marttyyria.
Lukijan tulkinnalle en mahda mitään. Toinen näkee veetuilua sielläkin missä sitä ei ole. Tai marttyyriutta.
niinhän se aina. minussa mitään syytä oo, muissa vaan :)) tuossa ne sinunkin töherrykset on ylempänä luettavissa.))
En minäkään erästä ihanaa miestä
Ajatusten purkua, ilmeisesti.
Omassa tapauksessani harmitteluvaihe on ohitettu ja päästy vaiheeseen, jossa ymmärtää, että kaikki meni sittenkin niin kuin piti.
Rakkaus ei katoa, silti.
Niin ehkä sun mielestä
Jos se on aitoa ei katoa.Halu yrittää.
Riippuu tilanteista. Joskus ei ole mahdollista yrittää. Tajutkaa että rakkaus voi olla hyvinkin suuri voima, vaikkei toisen kanssa voisi olla. Ja että se toinen voi olla ihan samaa mieltä, riippumatta teidän tilanteistanne.
Mitäköhän tarkoittanet?
En unohda myöskään sinua, olet rakas.
et tunne ihmistä, et tiedä mitään, on teille joillekkin isot sanat merkityksettömiä.
Miksi taas katosit?Jos hän?Itse olin hyvällä mielellä,kun kohdattiin.Mitä tapahtui?Kuntoutustoivotukset aamuun laitoin...
mut hae hei apua tohon harhasuuteen ja kerro asias sille itelleen kuka sit tarviikaan kuntoutusta, miten te voitte olla noin hukassa täällä vailla järjen hiventäkään.
Miten kyynistä porukkaa. Antakaa ihmisten vastailla, miten he haluavat näihin. Onko se teiltä pois? Miksi teidän pitää jatkuvasti ivata toisten kirjoittelua tuolla tavalla ikävästi? En ole palstapelle, että on turha siksi nimitellä.