Imupuolen nokka-akselin hammaspyörä Mersu

Kake1

Mersun moottori alkoi nakuttaa. Nyt on vaihdettu jakopään ketjun kiristin, venttiilin-nostajat ja öljypumppu. Ei vaikutusta asiaan. Moottori ollut pois, jotta katsottiin, että onko alakerrassa/männäntapeissa väljää. Ei ollut. Nyt asentaja on sitä mieltä, että se hammaspyörä on rikki. Joka ilmeisesti on jotenkin säätyvä...? Voiko olla ja miten sellanen sit oireilisi muutoin kuin nakuttamalla.
Auto on siis Mercedes benz c220 bensa.

3

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi_olla_muutakin

      Myös kiertokangenlaakeri alkaa nakuttaa kun on rikki. Helppo kokeilla. Vaihde päälle ja nostaa vähän kierroksia jarrua vasten, jos ääni kovenee selvästi on laakerivika varma.

    • paoolio

      Kaikkiin moottori ongelmiin ratkaisu. Testi menestys MANOL EXTREME öljy, ei naputa kauan kun voitelee niin hyvin.

    • patongilla.pitkälle

      Pakkoko se oli saksanmosse ostaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      237
      4185
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      113
      2643
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2392
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1097
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      931
    Aihe