Tonttu liikenteessä

Sinä sinisen Ford Focuksen kuljettaja,teit erittäin törkeän ohituksen Kuhmon tien ja Jaakkolan tien risteyksessä. Tuplakeltainen ja ja risteysalueella, olisit edes laittanut tonttulakin päähän.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos et ajasi sillä romullasi 80km/h alueella 30km/h niin et tarttisi ohitella. Luovu autosta ja osta rollaattori. Laita vaipat alapäähäsi ja ota lääkeesi.

T Sinisen focuksen kuski

Äänestä
  • Vanhalla traktorilla pitäisi ajaa 80:ä? Et taida olla kovin viisas etkä fiksu

    Äänestä

Tonttu ajoi porolla päin kiviaitaa ikävä ja surullinen tapaus tonttu kuoli ja poro

Äänestä

Ford on paras!

Äänestä

Jos nyt tontut töppäilee liikenteessä,niin entäs kohta,kun joulupukit pikku hiprakassa alkaa jakaa lahjojaan,niin uskaltaako lähteä ollenkaan tien päälle.

Äänestä

Kamera autoon, ja kuva poliisille. Loppuu kaahailu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puk kirjoitti:

Sinä sinisen Ford Focuksen kuljettaja,teit erittäin törkeän ohituksen Kuhmon tien ja Jaakkolan tien risteyksessä. Tuplakeltainen ja ja risteysalueella, olisit edes laittanut tonttulakin päähän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu