jumala käski hajoittaa puolueen

mikäjumala

Hajottaako jumala puolueen.

6

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MILJUUNAN-ALKU

      en tiedä mutta EROA KIRKOSTA JA SÄÄSTÄ.

      • kolmesataa-vuodessa

        45000 sen teki ja alkoi säästää ja säästää.


    • päivitön

      kuis taruolento sellaista voi tehdä mutta Päivi sen saa aikasexsi ajan mittaan.

    • sariijeisis

      Päiviähän on ja oli selkärankainen politiikko jos verrataan esim. persuihin joiden jutut muuttui heti kun päästiin vallan kammareihin.

      Päivi on Soiniin verrattuna politiikko potenssiin kertaa tuhat.

    • Uskovaukko

      varmasti joskus tulee uusi kristillinen puolue ei näistä entistä kristillis ehdokkaista ole valtiomiehiksi eikä naisiksi kyllä tää nyt nähty on

    • Herätyys

      Raamatun UT opetusten ja ohjeiden mukaisesti Kristukseen Jeesuksen uskovilla ei saisi olla minkäänlaista osuuttakaan tällaiseen, saata naa tuomiokseen palvelevan, vääryyden mukaisesti ja pahuuden puolesta toimivan maailman / ihmiskunnan kansakuntien, Jumalan Sanan vastaisesti touhuihin ja politiikaan. Joita tuleen näin valtavasti niitä SYYSTÄ (kaikki vääryys) Jumalan Sanan vastaisuuksista tuomioksi, pahaksi / kärsimyksiksi ja valtaviksi turhiksi menetyksiksi seuraamuksia. Ja joka kaikkineen on Luomakuntaa ja ihmiskuntaa tuohoavaa ja turmelevaa.

      Jota puhdasta, kaikille hyväksi kaikkia kohtaan Laillisen / Luvallisen Oikeuden mukaista on vain Raamatun UT mukainen ja perustuva. Mutta josta kukaan Krist. kuntalaisitakaan ei ole millään tavalla edes kiinnostunut, ei edes sen vertaa, että haluaisi alkaa asiasta asiallisen ja rakentavan keskustelun.

      Jeesuksen nimessä... HERÄTYKSEKSI muistuttaen ja valistaen. vähäinen, Totuudessa pysyvä ja mukaisesti elävä ja toimiva palvelijansa ja seuraajansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      187
      8045
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      143
      5532
    3. Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa

      Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.
      Maailman menoa
      4
      4969
    4. Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa

      Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/
      Maailman menoa
      163
      4400
    5. Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat

      Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi
      Maailman menoa
      12
      2907
    6. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      74
      2894
    7. Vasemmistolaiset venäjämieliset kitisee jenkkien iskusta Venezuelaan

      kuten teki Yle-ykkösen uutisetkin eilen, ja avuksi haettiin taas vasemmistoproffa Koskenniemi paasaamaan - vanha kääpä.
      Maailman menoa
      17
      2657
    8. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      289
      2538
    9. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      148
      2418
    10. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      585
      2234
    Aihe