Uusien pelien käskykanta noussut, jote kympin lukemat näyttää paremmilta.
Tosin saman direcx saa seiskaan jolloin lukemat on seikalle positiivsiä.
Kymppi on raskaampi ja hidastuu nopeemmin kuin seiska!
Oma testi osoittaa että seiska on nopein peleissä. Tosin osa testitä hyödytöntä, kaska laitteisto ei pääse perässä ja olisikin se ps4 tyyllinen ratkaisu paikallaan että pelit ptorii tasaisella päivitysnopeudella.
Kympin pikakiihdytykset ärsyttää ja vituuuutttaaa. Tekee pelistä mahdottoman pärjätä!
Seiskan taas saa päivittään niin nopeasti että sekin on ongelma nappis hiiri ja ohjain viiveille!
uusin direcx seiskaan
3
78
Vastaukset
"Uusien pelien käskykanta noussut, jote kympin lukemat näyttää paremmilta."
Ai mitkä lukemat?
"Tosin saman direcx saa seiskaan jolloin lukemat on seikalle positiivsiä."
Niin minkä saman?
"Kymppi on raskaampi ja hidastuu nopeemmin kuin seiska!"
Kymppi nopeutuu kaiken aikaa.
"Kympin pikakiihdytykset ärsyttää ja vituuuutttaaa. Tekee pelistä mahdottoman pärjätä!"
Ai siis jos kymppi on parempi niin sillä sitten muka pärjää huonommin?- The_Real_J
Luultavasti tuossa viitataan uusimpaan DirectX:n versioon, joka ilmeisesti on virallisesti saatavissa vain Windows 10:lle. Lukemilla tarkoitetaan ilmeisesti benchmark-lukemia (ts. järjestelmän tehokkuutta).
Toiseen kysymykseen vastaus on luultavasti, että jotenkin uusimman DX:n saa myös seiskaan. (Sama = uusin DX) The_Real_J kirjoitti:
Luultavasti tuossa viitataan uusimpaan DirectX:n versioon, joka ilmeisesti on virallisesti saatavissa vain Windows 10:lle. Lukemilla tarkoitetaan ilmeisesti benchmark-lukemia (ts. järjestelmän tehokkuutta).
Toiseen kysymykseen vastaus on luultavasti, että jotenkin uusimman DX:n saa myös seiskaan. (Sama = uusin DX)Ei tässä sitten mitään ongelmaa ole kun päivitys on maksutonta.
Päivittää Windows 7 -> Windows 10 ja tadaa, sitten on uusin DirectX
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1096878
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324118törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303535Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3901893- 331438
- 321399
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi491219Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111026Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11980Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen165972