Uusien pelien käskykanta noussut, jote kympin lukemat näyttää paremmilta.
Tosin saman direcx saa seiskaan jolloin lukemat on seikalle positiivsiä.
Kymppi on raskaampi ja hidastuu nopeemmin kuin seiska!
Oma testi osoittaa että seiska on nopein peleissä. Tosin osa testitä hyödytöntä, kaska laitteisto ei pääse perässä ja olisikin se ps4 tyyllinen ratkaisu paikallaan että pelit ptorii tasaisella päivitysnopeudella.
Kympin pikakiihdytykset ärsyttää ja vituuuutttaaa. Tekee pelistä mahdottoman pärjätä!
Seiskan taas saa päivittään niin nopeasti että sekin on ongelma nappis hiiri ja ohjain viiveille!
uusin direcx seiskaan
3
103
Vastaukset
"Uusien pelien käskykanta noussut, jote kympin lukemat näyttää paremmilta."
Ai mitkä lukemat?
"Tosin saman direcx saa seiskaan jolloin lukemat on seikalle positiivsiä."
Niin minkä saman?
"Kymppi on raskaampi ja hidastuu nopeemmin kuin seiska!"
Kymppi nopeutuu kaiken aikaa.
"Kympin pikakiihdytykset ärsyttää ja vituuuutttaaa. Tekee pelistä mahdottoman pärjätä!"
Ai siis jos kymppi on parempi niin sillä sitten muka pärjää huonommin?- The_Real_J
Luultavasti tuossa viitataan uusimpaan DirectX:n versioon, joka ilmeisesti on virallisesti saatavissa vain Windows 10:lle. Lukemilla tarkoitetaan ilmeisesti benchmark-lukemia (ts. järjestelmän tehokkuutta).
Toiseen kysymykseen vastaus on luultavasti, että jotenkin uusimman DX:n saa myös seiskaan. (Sama = uusin DX) The_Real_J kirjoitti:
Luultavasti tuossa viitataan uusimpaan DirectX:n versioon, joka ilmeisesti on virallisesti saatavissa vain Windows 10:lle. Lukemilla tarkoitetaan ilmeisesti benchmark-lukemia (ts. järjestelmän tehokkuutta).
Toiseen kysymykseen vastaus on luultavasti, että jotenkin uusimman DX:n saa myös seiskaan. (Sama = uusin DX)Ei tässä sitten mitään ongelmaa ole kun päivitys on maksutonta.
Päivittää Windows 7 -> Windows 10 ja tadaa, sitten on uusin DirectX
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749486Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825950Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014376Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345