BSvc Prossesor lakkasi toimimasta ?!?

voihan-vista

Mulla on Windows Vista herjannut maanantaista 14.12.2015 saakka tasaisian väliajoin pikku-ikkunalla :BSvc Prossesor lakkasi toimimasta .
Soitin jo Microsoftille , saadakseni asiantuntija tukea . Vastaus oli aikalailla pettymys ; Windows Vista on jo niin vanha ettei sen vian määritykset kuulu enää heille !
Onko palstalla kellää antaa ohjetta miten tuon"BSvc Prossesor lakkasi toimimasta" saa korjattua ? Kone sinänsä tuntuu ihan toimivan .

6

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • voihan-vista

        Jos saisi ohjeita suomen-kielellä , kiitos


      • oletpatyperä
        voihan-vista kirjoitti:

        Jos saisi ohjeita suomen-kielellä , kiitos

        Opettele englantia. Ei kukaan täyspäinen ihminen nykypäivänä voi olla niin uuno, ettei osaa tuon vertaa englantia.


      • voihan-vista

        Kiitos kovasti avustasi " oletpatyperä " . Voisitko vielä noin täyspäisenä vaikka sitten suomentaa muidenkin avuksi nuo ohjeet !


      • oletpatyperä
        voihan-vista kirjoitti:

        Kiitos kovasti avustasi " oletpatyperä " . Voisitko vielä noin täyspäisenä vaikka sitten suomentaa muidenkin avuksi nuo ohjeet !

        Täysipäisenä voin korjata koneesi hintaan 50€.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kukas siellä Jokijärvellä paukutteli?

      Onko tietoo henkilöstä?
      Taivalkoski
      129
      6874
    2. Mitäs persut nyt kun poliisit menee lakkoon?

      Jatkaako kok.pers. hallitus yhä kyykytyslinjaa ja palkkojen polkemista? Vai onko hallituksen tarkoistuskin antaa rikolli
      Maailman menoa
      240
      2021
    3. Sano kulta jotain

      Kivaa😘.
      Ikävä
      233
      1646
    4. Tänään tuli uskoa

      Siihen että kyllä me ehkä uskalletaan sanoa toisille nämä tunteet. Ilman molemminpuolista pelkoa valituksesta. Se the to
      Ikävä
      20
      1252
    5. Milloin olet nähnyt viimeksi kaivattuasi?

      Itse en edes muista, koska näin häntä. Surkea tilanne.
      Ikävä
      57
      1156
    6. Aatelkaapaa jos maailmaa hallitsisivat mummot

      Nyt näyttää hallinta olevan hiekkalaatikkoikään jääneillä papparaisilla. Tuskinpa mummut ainakaan huonompia olisivat?
      Maailman menoa
      104
      1028
    7. Hei sinä siellä

      Mun on kyllä pakko kohta kysyä sua kahville tai jotain – alkaa oikeasti hajottaa, kun mietin sua koko ajan. Viimeksi kun
      Ikävä
      32
      1027
    8. IS:n vaaliajan propagandajuttu "Kela-tukia yli 9 000 euroa kuukaudessa"

      IS: "Monet saavat Kela-tukia yli 9 000 euroa kuukaudessa – näin se on mahdollista Kymmenet suomalaiset saivat viime vuo
      Maailman menoa
      34
      985
    9. Miten pitkään

      Saan tai joudun odottamaan että välini lähentyisivät häneen johon tunnen paljon syviä tunteita. Odotan sitä hetkeä paljo
      Ikävä
      22
      871
    10. Revon Martti

      Sekö piti vielä tämäkin kuulla, että rääväsuu Repoilkka haikailee Haapaveen turhimman viranhaltijan l. Martin perään. Se
      Haapavesi
      22
      730
    Aihe