No nyt Örkki, joka on Kepun "hallituksen" ulkoministeri itki, että hänellä ei ole lentokoneita oman maansa kansalaisten kuljettamiseksi kotimaahan turvaan ja asianmukaiseen hoitoon... kyllä ovat asiat hyvällä mallilla Isänmaassa, kun Puna ja Multa hallitsevat.
Lentokoneita on maapallo väärällään... mutta ehkä Örkillä ei ole puhelinnumeroa mihin soittaa ja tilata lento...
...ja roskajoukkio Kepu ei tee mitään...
Lentokoneita on maapallo väärällään... mutta ehkä Örkillä ei ole puhelinnumeroa mihin soittaa ja tilata lento...
...ja roskajoukkio Kepu ei tee mitään...
Vastaukset 6
Vanhimmat
----
Kuten muistamme, SDP pakeni "hallitun rakennemuutoksen" 1991 Holkerin hallituksesta häntä koipien välissä oppositioon ja jättivät jälkeensä valtionvelka- ja työttömyyspommin, joka piti purkaa Ahon Viinasen oikeistohallituksen rankoilla ja määrätietoisilla toimilla ja johdolla.
SDP on puolueena "kaikkee kivaa ihmisille ja sillee rakastan elämää, - halitaanko -bumbtsimum", mutta ei se osaa kriisissä toimia.
Siihen tarvitaan miehiä eikä ay-ämmiä tai maailmaa syleileviä Sosialistisen Internationaalin ideologiaan harhautuneita narisevia ja hartiattomia vaateripustimia.
Olen tavannut vain muutaman demarin, jolla on kykyjä toimia, kun on tarvetta. Mutta tuo ominaisuus tosin johtunee koko yhteiskunnan demarisoitumisesta - eli uusavuttomuudesta.
t:jarmo
Älä viitsi mäkättää.
"Olen tavannut vain muutaman demarin, jolla on kykyjä toimia, kun on tarvetta."
Niin minäkin... j. Koskinen ja K. Rajamäki tulevat ensimmäisinä mieleeni...
pylly!
Sotkeentuko pylly?