Niin vaan siinä taas kävi.
löksän pizzeria tekin konkurssin
18
2915
Vastaukset
- arwaaq
ai niinkö kävi, koskaan ei ole käynyt - ja taas kävi...
- PizzaPazza
Kukahan ruttukulli tollasia levittelee? Taisi kelloajasta päätellen myöhästyä iltapalaltaan. Tarttis varmaan mennä imeskelemään mamman tissiä.
- ökänistö
Ei oo hyviä lättyjä tekee, parantanut. Pohjakin. Okan varmaan, on huomannut että ei ovessa saranat kulu sitäkään vähää mitä ennen. Sieltä en osta mitään, ennen menen Loviisaan Olympokseen tai Kotkaan johonkin.
- ESjonne6v
Ei se missää konkas oo
- CustomerQ
Huuhaa uutinen, tosi hyvät pizzat ja nopea toimitus kotiin ilman lisäkuluja kun tilaa 2 tai useamman... Itse olen tilannut 2 kertaa. Hinta/laatusuhde hyvä. Jos parasta pizzaa etsii, niin Korelan baarista saa.
- ookoooon
Korelanbaari ei ole pizzaa nähnyt. Kokeiltuu on, pikemminkin piirakka oudolla pohjalla. Mutta ei paha, mutta ei se pizza ole. Löksässä hyvä pizza vs muut. Huomioi toiveet jne saa paremman kun peruspizza. Kebab keskiverto, kaipaa paremman kastikkeen. Mutta menee.
- yöökyöök
löksän pizza yöök, yöök
- okoook
Eilen käytiin. Hyvää oli ja iso annos, nälkä lähti. Sopivan tuhtia näin pakkaspäivänä.
- ArskajaKikke
Aamulla motonettiin vaimon kanssa, sieltä Korelan Baariin pitsatilauksia tekemään.
Kyllä täytyy sanoa, että parhaimmat H7 lamput mitkä oon ikinä autoon laittanut. Puhun valotehosta 100%. - ÄrmijaDäni
Onko Philipsit? Ite käyttäny Osramia. Onneks on polttimot kestäny niin ei tarvi koukkia kun meen hakeen pizzat.
- 23525523235
Sääliks käy pyhtään pellejä. On tuo pizzapaikka niin surkea. En ole missään saannut yhtä huonoa kun sieltä, ja syön kuitenkin pitsoja ympäri suomen 2-3x viikossa!
- pyhtäänpelle
Oho, nyt puhui suuri maailmanmatkaaja!
- Pizzeriatruotuun
Ei v..... Nyt löyty oikein pizzapaikkojen suurkuluttaja. Tässä olis aihetta vaikka tv-ohjelmaan, kaveri arvostelee pizzoja ympäri suomea 3 kertaa viikossa. Vapise, Jyrki sukula.
- läskisikako
Mahdat olla aika läski! kerroppa mistä täällä paremmat. Kerran uutenavuotena haettiin 4 pizzaa samoilla täytteillä vieraspöytään pikkusuolaiseksi, kaikki samanlaisia. Eipä noissa eroja ole. Mutta pääsit runkkari kymiläinen purkamaan pyhtää antipatiaasi. Jos et tiedä mitä sana tarkoittaa, mene kirjastoon ja sivistä itsesäsi.
- Pizz
parhaat pizzaat ja muut saatte tästä www.loviisantahti.fi
- pizzapäivä
Kebula ainaki löksässä parempi. Pizzat samanlaisia, ei näissä ole eroja. Kebu liha oli aika kuivaa ja mikrosta...tätä tää on. Loviisassa parhaat pizzat on Olympoksessa atomin tienhaarassa linnoituksella.
- pizzaperjantai
Eipä ole kehumista loviisan tähtösessä. Makuasioista ei kannata kiistellä, kokeilkaa ja verratkaa ite. Löksä ja Okan asiallisia. Kyllä tähtösenkin pizzan syö, mutta en ainakaan minä toista kertaa. Edellisen kanssa saa mieltä, Olympos Loviisan paras, toisena se paikka mikä on vanhan alkon kieppeillä, katua en muista. Joku vanha baari tientoisella puolen kävelykatu välissä. Skön tai skan?
- käpykauhanen
Minkähän takia hävisi nopeasti pizzaonlinesta? :( Kerran tilattiin sen kautta kun paikkakunnalla vihdoin palvelua tarjoava ravintola oli, todella positiivinen yllätys että ruoat olivat noin vartissa oven takana vaikka vähän kauempana asuntaankin. Palvelu ollut aina tosi iloista ja positiivista. Tasoltaan aika perus "etninen pizzeria", kebabannos oli mielestäni parempaa kuin toisen pitsapaikan vastaavat. Harmi että kunnon pitsapohjaa ei känkkylöistä löydy enää mistään, suurin osa paikoista jättää lettunsa raa'aksi. Vai haluavatko suomalaiset mieluummin syödä rasvaista piirakkaa kuin rapeaa ja ohutpohjaista pitsua?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit876042KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3305281Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja212676Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841875Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1041692- 1131556
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1221443Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331403