Niin vaan siinä taas kävi.
löksän pizzeria tekin konkurssin
abdullah_II
183000
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
ai niinkö kävi, koskaan ei ole käynyt - ja taas kävi...
Kukahan ruttukulli tollasia levittelee? Taisi kelloajasta päätellen myöhästyä iltapalaltaan. Tarttis varmaan mennä imeskelemään mamman tissiä.
Ei oo hyviä lättyjä tekee, parantanut. Pohjakin. Okan varmaan, on huomannut että ei ovessa saranat kulu sitäkään vähää mitä ennen. Sieltä en osta mitään, ennen menen Loviisaan Olympokseen tai Kotkaan johonkin.
Ei se missää konkas oo
Huuhaa uutinen, tosi hyvät pizzat ja nopea toimitus kotiin ilman lisäkuluja kun tilaa 2 tai useamman... Itse olen tilannut 2 kertaa. Hinta/laatusuhde hyvä. Jos parasta pizzaa etsii, niin Korelan baarista saa.
Korelanbaari ei ole pizzaa nähnyt. Kokeiltuu on, pikemminkin piirakka oudolla pohjalla. Mutta ei paha, mutta ei se pizza ole. Löksässä hyvä pizza vs muut. Huomioi toiveet jne saa paremman kun peruspizza. Kebab keskiverto, kaipaa paremman kastikkeen. Mutta menee.
löksän pizza yöök, yöök
Eilen käytiin. Hyvää oli ja iso annos, nälkä lähti. Sopivan tuhtia näin pakkaspäivänä.
Aamulla motonettiin vaimon kanssa, sieltä Korelan Baariin pitsatilauksia tekemään.
Kyllä täytyy sanoa, että parhaimmat H7 lamput mitkä oon ikinä autoon laittanut. Puhun valotehosta +100%.
Onko Philipsit? Ite käyttäny Osramia. Onneks on polttimot kestäny niin ei tarvi koukkia kun meen hakeen pizzat.
Sääliks käy pyhtään pellejä. On tuo pizzapaikka niin surkea. En ole missään saannut yhtä huonoa kun sieltä, ja syön kuitenkin pitsoja ympäri suomen 2-3x viikossa!
Oho, nyt puhui suuri maailmanmatkaaja!
Ei v..... Nyt löyty oikein pizzapaikkojen suurkuluttaja. Tässä olis aihetta vaikka tv-ohjelmaan, kaveri arvostelee pizzoja ympäri suomea 3 kertaa viikossa. Vapise, Jyrki sukula.
Mahdat olla aika läski! kerroppa mistä täällä paremmat. Kerran uutenavuotena haettiin 4 pizzaa samoilla täytteillä vieraspöytään pikkusuolaiseksi, kaikki samanlaisia. Eipä noissa eroja ole. Mutta pääsit runkkari kymiläinen purkamaan pyhtää antipatiaasi. Jos et tiedä mitä sana tarkoittaa, mene kirjastoon ja sivistä itsesäsi.
parhaat pizzaat ja muut saatte tästä www.loviisantahti.fi
Kebula ainaki löksässä parempi. Pizzat samanlaisia, ei näissä ole eroja. Kebu liha oli aika kuivaa ja mikrosta...tätä tää on. Loviisassa parhaat pizzat on Olympoksessa atomin tienhaarassa linnoituksella.
Eipä ole kehumista loviisan tähtösessä. Makuasioista ei kannata kiistellä, kokeilkaa ja verratkaa ite. Löksä ja Okan asiallisia. Kyllä tähtösenkin pizzan syö, mutta en ainakaan minä toista kertaa. Edellisen kanssa saa mieltä, Olympos Loviisan paras, toisena se paikka mikä on vanhan alkon kieppeillä, katua en muista. Joku vanha baari tientoisella puolen kävelykatu välissä. Skön tai skan?
Minkähän takia hävisi nopeasti pizzaonlinesta? :( Kerran tilattiin sen kautta kun paikkakunnalla vihdoin palvelua tarjoava ravintola oli, todella positiivinen yllätys että ruoat olivat noin vartissa oven takana vaikka vähän kauempana asuntaankin. Palvelu ollut aina tosi iloista ja positiivista. Tasoltaan aika perus "etninen pizzeria", kebabannos oli mielestäni parempaa kuin toisen pitsapaikan vastaavat. Harmi että kunnon pitsapohjaa ei känkkylöistä löydy enää mistään, suurin osa paikoista jättää lettunsa raa'aksi. Vai haluavatko suomalaiset mieluummin syödä rasvaista piirakkaa kuin rapeaa ja ohutpohjaista pitsua?