SSS-miehet, häpeäisitte edes!

vaarikkaien

Sipilä, Stubb ja Soini, eikö edes vähän hävetä tämä touhunne.
Luulisi, ettei pysty elämään sen kamaluuden kanssa, jonka olette aiheuttaneet.
Elintasopakolaisia loisii 30.000 täällä, ja te ette tee mitään asian hoitamiseksi.
Ei mitään järkeä ja isänmaallisuutta touhuissanne.

10

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yhymm

      Äläs nyt, eikö EK vaatinut 50 000 ulkolaista työntekijää?
      Oman räkninkini mukaan luvusta puuttuu vielä 20 000.
      Mitähän tuo tekisi nerokkaan valtionvarainministerimme prosenttimatematiikan mukaan?

    • Itse666

      Mitä tekisit itse? Poliisit ja sotilaat ajamaan pakolaiset pois? Suomi pois kaikesta kansainvälisestä yhteistyöstä? Huutelu on helppoa, minkään asian tekeminen ei ole. Kannattaa ajatella vähän.

    • kiitso_hallitus

      Jotaki järkeä on hallituksen pakolaispolitiikassa mitä ei olis jos vihervasemmisto olis hallituksessa.

      MM tälläinen määräys tuli hallitukselta ,että Saksasta laivassa tulevilla pakolaisilla on oltava viisumi Suomeen päästäkseen.

      Viisumittomat pakolaiset ei enää Saksassa pääse edes Suomeen tulevaan laivaan.

    • parku_ei_kuulu

      Kuinka te kehtaatte? Kyllä, me kehtaamme. Meillähän on valta, emme me välitä kansalaisyhteiskunnan itkuista.
      Kunnon hallituksen teähtävä onkin kansan raju kepittäminen. Parkukaa surkimukset, meillä on käytössä kunnon korvatulpat.
      Työsuojelu vaatii kuulosuojainten käyttöä meiltäkin.

    • ckvc

      Nim perki ei kuulu sinähän se vasta sairas olet todellinen porsaitten mätäkasa!!

      Sehän katsotaan kuinka kAuan on valta porsas!!

      Yleislakko ja isot mielenosoitukset tänävuonna!@

    • KylläSipiläTietää

      Oikein on, että menoja supistetaan. Suomi on elänyt yli varojensa ja kauan. Suomalainen sisu on kadonnut jonnekin. Kyllä suomalaisella ammattimiehellä, joka on työssä on hyvä palkka. Samoin virkamiehillä. Kaikilta pitää ottaa vähän etuja pois, että menot eivät ole suuremmat kuin tulot. Sehän on selvä. Siitä voidaan olla eri mieltä, että mistä valtion menoja vähennetään... Kyllä siellä hyväpalkkaisten puolella olisi varaa parhaiten. Kipeältä se tuntuu, mutta se on pakko! Verojakin voidaan vaikka korottaa, jos on tarpeen.

      • kamarineitoineen

        Juu, pienelle suomalaiselle annetaan just tuollainen kuva. Kyllä rahaa on, mutta kenelle - se on toinen juttu.

        No tästä olisi voinut vaikka vähän nipistää.

        "Postin ilmeenmuutos maksoi lähes miljardin"

        http://masik.puheenvuoro.uusisuomi.fi/205055-itellan-ilmeenmuutos-maksoi-miljardin-kuinka-postisi-kulkee

        Entä EU-maksut, Brysselissä kokoustamiset, yksityiskoneilla lentelyt, hotellit, palkat, päivärahat, mepit jne? - Vain luoja yksin tietää, että mikä tuonin hovin kokonaishenkilömäärä on yksin Suomenkin virkamiesten osalta...


    • naisnais

      Suomi on pilattu. Suomi on nykyisin kehitysmaa ja eläintarha.

      Lapsemme ja lapsenlapsemme tulevat syyttämään sukupolveamme Suomen pilaamisesta ja kysyvät syistä.

      Toivottavasti Sipilä kumppaneineen on hengissä vastaamassa. Toivon, että historia tullaan kirjoittamaan kirjoihin niin kuin asiat tapahtuivat, nimien ja päivämäärien kera. Vuosi 2015 jää historiaan. Suomi antoi luvan, päättäjämme varta vasten kutsuivat mediassa alkuasukkaat ja pahuuden Suomeen, kaikkialta maailmasta.

      Hän, joka tämän kutsun maailmalle viestitti mediassa, tuntenee nahoissaan vastuunsa ja seuraukset. Suomelle ja naiviudelle nauretaan. Suomi on häväisty. Suomen kehitys on lamaannutettu, olemme menettämässä kulttuurisen identiteettimme - ruskeakielisenä (globaaliutta ylenpalttisesti ihannoivina) pikkupojat , siis hallituksemme, antoi tämän tapahtua.

      Suomessa toistaiseksi on vielä hengissä veteraaneja - jotain kunnioitusta hallitukselta ja vasinkin SSS-miehiltä ! Julkinen anteeksipyyntö ja virheen myöntäminen veteraaneille ! Hävetkää. Suomi ja suomalaiset ovat päättäjille toisarvoisia, lapsellinen globaaliusihanne on harhaa.

      Pahalle ja pahuudelle Suomeen päin avattiin ovet , vapaat ovet, ilman mitään kontrollia, kutsun kanssa vuonna 2015.

      Joku tuntee piston sydämessään. Sitä niittää, mitä kylvää.....

      • Olet oikeassa, suomi on pilattu. Sääntösuomessa kansalainen ei saa sanoa mitä ajattelee, syytettä ropisee jos oman mielipiteensä sanoo. täällä pitää kumartaa kolmen ässän suuntaan . Pallomeripoika tietää ja osaa, twiitataan vaan niin penteleesti ja hymyillään kun suomi tuhoutuu. Jyväjemmari sen kun sotkee sen kun kerkiää, Soinista ei ole edes sen vertaa että rohkenisi sanoa mielipiteensä, jos niitä oikeasti edes on. Tämä toiminta on ûbertörkeää kansalaisten polkemista !

        Kohta ainoa vaihtoehto on todellakin muuttaa sinne portugaliin.

        Hoidelkoon Sipilä kumppaneineen itse nämä omat sotkunsa.


    • kristalliyössä

      Historia kertoo omaa kieltään. Eihän Saksassakaan kansallissosialistinen johto hävennyt yhtään mitään.
      Häpesivätkö SA ja SS joukot? Nämä "katupartiot" eivät hävenneet omia touhujaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      226
      3703
    2. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      62
      2294
    3. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      3
      2097
    4. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      41
      1743
    5. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      65
      1633
    6. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1387
    7. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      22
      1265
    8. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      9
      1204
    9. Rakastan sitä

      kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa
      Ikävä
      51
      1094
    10. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      199
      1020
    Aihe