Vältä Anttilan nettikauppaa

Aajunttila

Älkää ihmeessä ostako mitään netanttilasta. He tekevät tilauksen, mutta eivät laita tuotteita tulemaan tai tilausta eteenpäin. Nyt joulun alla firma on ihan sekaisin. Puhelimeen ei vastata, viestilaatikot täynnä, chat pois päältä. Ilmeisesti konkka kulman takana. Varokaa!

3

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raimohayrinen

      Joo, todettu on. Mun tilaus hävisi bittitaivaaseen ja oli et EVVK. Surkea lafka.

    • Jupux

      Anttilalla ei tunnu takuu toimivan, sillä olen odottanut liki 2kk valaisimesta puuttuneita osia. Olen yrittänyt saada yhteyttä soittamalla mutta en ole saanut kuin puhelin laskun aikaan. Asiakas palvelu verkossa ei vastaa.

    • Ei-enää-töissäAnt

      En voi olla kuin Anttila-vastainen. KESKO oli tässä aiemmin omistajana ja kohteli aika huonosti mm. Anttilan tietohallinnon väkeä. Järjestelmät uusittiin ja niissä on varmaan vieläkin paljon virheitä. Sitä saavat, mitä tilaavat. Vanhoista tietojärjestelmistä oli aika hyvin jo virheet korjattu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3355
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      10
      2767
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2404
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      1787
    5. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      46
      1408
    6. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1398
    7. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      41
      1351
    8. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      8
      1315
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      52
      1233
    10. Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta

      Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule
      Sinkut
      262
      1105
    Aihe