Kaksi lasta ja 15 v. naimisissa vl.
Järki on voittanut vanhat pakkosynnytykset, vanhoollinen pappi saattoi
kysyä ennen ristiäisissä, että "vanhapa on jo tuo nuorin lapsi" (3v)
Et sellaista meininkiä vl teoissa..........
Järki on voittanut vanhat pakkosynnytykset, vanhoollinen pappi saattoi
kysyä ennen ristiäisissä, että "vanhapa on jo tuo nuorin lapsi" (3v)
Et sellaista meininkiä vl teoissa..........
Vastaukset 11
Vanhimmat
jaa kaksipiippuinen juttu.Miten pidetään sitten seurakuntien koko tarpeeksi suurena jos jälkikasvua ei tule ? Kyllä mielestäni sarkaa on kynnettävä ja siementä lykittävä se on mitä Raamattu opettaa täyttäkää tämä maa
Oletko miettinyt miten mies asian haluaa Ölä asetu poikkiteloin sillä Hän on perheen pää.Mietipänäitä mutta tee kuten haluat mutta on aina oikea tapa ja väärä
Maahan on jo täynnä.
Kaikille ei nytkään löydy ruokaa, olet holtiton ihminen.
Missä maaosassa ei asu nyt vielä ihmisiä?
Kes.
mantereella ei vielä asu vakituisesti ketään. Myös Huippuvuorilla (vaikkei se olekaan maanosa) on vielä tilaa. Grönlannista löytyy tilaa myös kunhan jäät sulavat.
Sinulleko on tärkein tila, vaikka ikirouta, kunhan saa vaimon paksuksi?
Viisuautta on ekäistä, eikä kuten VL saarnaaja sanoo; - järki vangiksi ottakaatte?
Siitin ja aivot eivät saa seisoa yhtä aikaa.
Muuten viisutta ihaillaa Raamatussa yli 200 kertaa, tyhmyyttä kolme.
Saat ne kaikki paikat.
Pidä sen verran kuitenkin "lainaviisutta", että voit ymmärtää, ettei ausumattomalla osalla Grönlatia onnistu synnytys.
Kempelainen eli kesitas käytä kirjoittaessasi oikolukijaa niin silloin ei tule virheitä.
ollut naimisissa jo 20 vuotta eikä minulla vielä ole yhtään lasta. Biologisesti vielä olisi mahdollisuuksia saada muutamia lapsia. Toivon, että saisin.
Paska puhetta että "ylhäältä annetaan lapsi"
Se on aivopestyjä radikalisoituneiden hoitomiesten pelottelua,
tai sitten äärikonservatiivisten aivopestyjen, itsensä ylentävien
lapsellista uhmaa "lampaille"
natsu kommentti......
Yhteiskunnan hyvät tuet (lapsilisä yms.) mahdollistaa vl liikkeen lapsipolitiikan. Mennäppä johonki muuhun maahan jossa ym.tukia ei ole niin kummasti loppuu puheet että lapsi tuo "leivän tullessaan".
Exveli puhuu asiaa. Jotkuthan pelkästään tuilla elää, sossupummeja suurin osa vl listä. Käsittämätöntä että v. 2015 ihminen antaa itsensä aivopestä lahkojen vaateiden alle!
Jotkut vl-naiset oikein haluavat lisää lapsia 10 lapsen jälkeenkin, ettei tarvitse mennä töihin. Vain mies käy töissä.