Haluan toivottaa oikeen hyvää, rauhaisaa ja siunattua joulua kaikille palstalaisille. Samalla kiitän tämän vuoden jutusteluista. On ollut monta antoisaa ja hyvää keskusteluketjua :)
Jouluanaikaa
9
184
Vastaukset
- Sofffiina
Sitä samaa ja joulurauhaa!
Riemuisaa Vapahtajamme syntymäjuhlaa ja Hyvää Uutta Vuotta kaikille palstalaisille myös omasta puolestani!
Minulle on tapahtunut paljon asioita runsaan vuoden aikana. Parhain asia on se, että Taivaan Isä on auttanut minua antamaan anteeksi vanhemmilleni ja helluntaiuskoville ne asiat joista olen täällä aikoinani kirjoittanut. He ovat kuitenkin toivoneet minulle hyvää, vaikka eivät heikkoudessaan osanneet aina toimia oikein.
Haluan päästä kerran Taivaan kotiin ja en halua enää elää vihassa ja katkeruudessa. Yhä kirkkaampana tulee mieleeni monet mukavat asiat lapsuudestani ja helluntaiseurakunnasta sekä Jumalan rakkaus.Tahdon myös sopia asiat ihmisten kanssa, joten pyydän anteeksi palstalaisilta, joita olen aikaisemmin kirjoituksillani loukannut.
Toivotan kaikille Jumalan Siunausta!- qazzaq
Hyviä palkallisia vapaapäiviä sinullekin.
- Vaulikki
Okein Ihanaa ja Rauhallista Vapahtajamme syntymäjuhlaa keikille Teille!
- oidljfsksdnkj
Jouluevankeljumi:
Ja tapahtui niinä päivinä, että keisari Putinilta kävi käsky, että kaikki maailma oli sekaisin pantava. Tämä sekaisinpano oli kolmas ja tapahtui Sipilän ollessa Suomen maan herrana. Ja kaikki menivät sekoilemaan, kukin omaan kaupunkiinsa. Niin Jusufkin lähti Irakista, Bagdadin kaupungista, ylös Suomeen, Sipilän kaupunkiin, jonka nimi on Kempele, hän kun oli Sipilän huonetta ja sukua vailla, sekoilemaan Marion, kaverinsa, kanssa, joka oli raskaana. Niin tapahtui heidän siellä ollessaan, että Marion synnyttämisen aika tuli. Ja hän synnytti pojan, esikoisensa, ja kapaloi hänet ja pani hänet koulumajoitukseen, koska heille ei ollut sijaa hotellissa. Ja sillä seudulla oli paikalliset vartioimassa yöllä perheenjäseniänsä. Niin heidän edessään seisoi Spr:n enkeli, ja Spr:n kirkkaus loisti heidän ympärillään, ja he peljästyivät suuresti. Mutta enkeli sanoi heille: "Älkää peljätkö; sillä katso, minä ilmoitan teille suuren ilon, joka on tuleva kaikelle kansalle: teille on tänä päivänä syntynyt Vapahtaja, joka on Kristus, Herra, Sipilän kaupungissa. Ja tämä on teille merkkinä: te löydätte partalapsen juopuneena ja väkisinmakaamassa." Ja yhtäkkiä oli enkelin kanssa suuri joukko Spr:n väkeä, ja he ylistivät Sipilää ja sanoivat: "Kunnia Sipilälle hallituksessa, ja maassa rauha ihmisten kesken, joita kohtaan hänellä on hyvä tahto!" Ja kun enkelit olivat menneet paikallisten luota VOK:iin, niin nämä puhuivat toisillensa: "Menkäämme nyt Kempeleeseen katsomaan sitä, mikä on tapahtunut ja minkä Herra meille ilmoitti." Ja he menivät kiiruhtaen ja löysivät Marion ja Jusufin ja partalapsen, joka makasi seilissä. Ja kun he tämän olivat nähneet, ilmoittivat he sen sanan, joka oli puhuttu heille tästä lapsesta. Ja kaikki, jotka sen kuulivat, ihmettelivät sitä, mitä paikalliset heille puhuivat. Mutta Mario kätki kaikki nämä sanat ja tutkisteli niitä sydämessänsä. Ja paikalliset palasivat kiittäen ja ylistäen Sipilää kaikesta, minkä olivat kuulleet ja nähneet, sen mukaan kuin heille oli puhuttu. Hallelujaa!- alyhoialajata
Autuaita ovat puupäät sillä he eivät huku
- helluntailainen
Samaa toivottelen Juhanille ja kaikille palstalaisille. Jatketaan innolla pitämään yllä tätä palstaa.
- KTS--
Hyvää joulua Soffiinalle ja helvetti kaikille joulua vihhaaville jehoville, adventisteille sun muille puoljudaistisille riivatuille.
- Apostolitar.Soffiina
Aamen. Joulurauhaa sinullekin rakas ystävä, kohtalo- ja taistelutoveri, rauhan apostoli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075210Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813696SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt633590Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers113500SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun443147Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1052339SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412336Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312184Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762130Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922069
