Miksi kaikki toivottaa hyvää joulua jokapäivä

kun vain yksi päivä lopulta kyseessä? :).
584
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tämä on pakonomaisten tervehtijöiden ikävä palsta.

Äänestä

Sinulle on turha edes yrittää sitä selittää, jos et tajua itse.

Eikös syntymäpäiväkin ole vain kerran vuodessa.

Juhannus?
Pääsiäinen?
Vappu?
Uuden vuoden päivä?
Itsenäisyyspäivä?

Ääääh, kuinka joku voi olla noin typerä!!!

Äänestä

HYVÄÄ JOULUA HYVÄÄ JOULUA HYVÄÄ JOULUA HYVÄÄ JOULUA!!!!

Äänestä

HYVÄÄ PÄÄSIÄISTÄ HYVÄÄ PÄÄSIÄISTÄ HYVÄÄ PÄÄSIÄISTÄ!!!!!!

Äänestä

Niinpä. En ole jouluihminen tai yleensäkään juhlaihminen. Kortteja en ole lähettänyt moneen vuoteen. Tänä vuonna laitan vain muutaman tekstiviestin, vähemmän kuin aikaisemmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viikonajan kirjoitti:

kun vain yksi päivä lopulta kyseessä? :).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu