äänestäjien katoamiseen. Ei ole miellyttävää nähdä hänen syömistään tai juomistaan joka esiintymisessä. Pari viikkoa sitten kyselytunnillakin ministerien autioon kävellessä suu oli jauhamassa ruokaa.
Eikö ole mitään keinoa saada miestä kuntoon?
Eikö ole mitään keinoa saada miestä kuntoon?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Soinilla on menossa "kinkkua syömällä kuntoon"-dieetti.
Juominen häritsee vielä enemmän. Ei ole kiva katsoa humalassa olevaa ulkoministeriä.
Ei Soini terveeltä näytä. Kasvot aina punaisina. Miten kauan mies kestää tuota epäterveellistä elämää; lentokoneessa kiertämässä ympäri maailmaa ja Suomessa haukutaan.
Soini ajattelee vain äänestäjiensä parasta. Kun etuuksien leikkaamisen jälkeen kaikilla ei ole varaa edes kunnon aterioihin, he voivat kuitenkin nauttia tarjoiluista edustajansa välityksellä:
http://is11.snstatic.fi/img/658/1288746143919.jpg
Paljoko Soini painaa? Pian ei mahdu ministeri aitioon. Mitä tapahtui Kiken kuntoutuksen kanssa? Taitaa Soinilla olla ruoka adiktio.
Alkaa maa olla sellaisessa kunnossa ja äänestäjät niin perusteellisesti kusetettu - että toivottavasti Soinin ja nykypersujen aika on pysyvästi ohi ! Oksettavaa katsottavaa, ja vielä oksettavampaa kuunneltavaa.
Soinin terveys näyttää olevan tosi heikoissa kantimissa? Lähtö on taas päivää lähempänä, pumpun tiltatessa?
Soinin poliittinen painoarvo näyttäisi olevan kasvussa. Sopivaa frakkia ja frakkipaitaa on enää lähes mahdotonta löytää. Edustuksellinen demokratia vaatii veronsa, jotka Soini on valmis maksamaan kaksin käsin.