Sekopäille ja luusereilla oma puolue

Tässä se on. Apinointia ruotsin maalta. Siihen voi sitten yhdistyä kaikki ääliöt.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015122320872173_uu.shtml
751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onneksi meillä on IPU - selväpäisten ja älykkäiden ihmisten Itsenäisyyspuolue, menkööt hörhöt ja huuhelot Suomidemokraatteihin.

Äänestä

Ipu on jo ennestään täysi, kaikenmaailman hörhöjä. Et turha on huudella.

Äänestä

Sinne vaan kaikki sekoboltsit, kyllä maailma mölyä vetää ja viita paskaa. Tyhmimmät ex-persutkin pääsevät toisen kerran pettymään.

Äänestä
  • Onneksi sentään puhuvat kannattamattomien suurtilojen tukiaisten lopettamisesta,vaikkeivat mitään tajua koko maataloudesta saati kansantaloudesta.

    Äänestä

  • kaikkieivät kirjoitti:

    Onneksi sentään puhuvat kannattamattomien suurtilojen tukiaisten lopettamisesta,vaikkeivat mitään tajua koko maataloudesta saati kansantaloudesta.

    "vaikkeivat mitään tajua koko maataloudesta saati kansantaloudesta."

    Juuri tämän takia jokaiseen? jokaiseen puolueeseen tulis saada sekä tukiaisten kannattajia että vastustajia? Olis puolueessa tietoo asiasta?

    Sama juttu muidenkin asioiden suhteen samanmieliset vain taputtaa toisiaan selkään ja kehuvat kuinka hyviä ovat? epäkohdat jää "huomaamatta" ajetaan
    vaan jonkun pienen eturyhmittymän asioita ei koko kansan.

    Äänestä

LIITY REALISTEIHIN. REHELLISTÄ JA VASTUULISTA POLITIIKKAA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pellepuolue kirjoitti:

Tässä se on. Apinointia ruotsin maalta. Siihen voi sitten yhdistyä kaikki ääliöt.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015122320872173_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu