Harvia-piipun kumisen sadesuojan kestävyys

Tilaamani tynnyrisauna on koko päivän auringossa, eli UV-säteilyä tulee. Kuinkahan hyvin tuo kumipalje aurinkoa kestää. Piippu kun on harjalla, aurinkosuojan laittaminen palkeelle on haastavaa.
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joo, ja auton renkaille on vielä pahempi tehdä aurinkosuoja kun renkaat pyörii niin vinhaan ja vauhti kova

Äänestä
  • Nykyiset ajopelien renkaat eivät kestä vaikka ne eivät auringossa kävisikään. Traktoreista tuon parhaiten näkyy.
    Eihän täältä kannata mitään kysyä. Soitan saunan valmistajalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jokukox kirjoitti:

Tilaamani tynnyrisauna on koko päivän auringossa, eli UV-säteilyä tulee. Kuinkahan hyvin tuo kumipalje aurinkoa kestää. Piippu kun on harjalla, aurinkosuojan laittaminen palkeelle on haastavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu