On tyhjiä kiinteistöjä, on väestöpakoa, on tarvetta uusiin työpaikkoihin, on tarvetta uusiin tulonlähteisiin, on tarvetta uuteen asukaskuntaan. Monessa kunnassa on jo herätty ja perustettu VOK, ehkäpä tännekkin jo tulossa. sulkavalaiset ei ole rasisteja ja halua auttaa löytyy. Tervetuloa! On meinaan tilaa ja lääniä.
Vastaukset 15
Ompas kerrannii viisas kirjotus!
- herätkää
Tyhmähän tuo on . Tuskin Sulkavalla on niin tyhmiä että haluais loisia elättää. Mitä uusia työpaikkoja ne tuo ja tulonlähteitä. Ne elää meidän verorahoilla, miksi haluatte pilata kauniin pitäjänne.
- sd123
Se on kumma tosiaan että niitä löytyy.Viimme vaaleissa täällä ruotsissa niitä tyhmiä oli 94%..
- eimuuta
Poliisilla on työtä riittämiin, siinä työ mitä pakolaiset tuo.
- eimatuja
Olen rasisti. Ja me Sulkavalaiset olemme suurinosa rasisteja. Pakolaiset pysyköön poissa maastamme. Aloittaja on vähemmistö paskapää ja voi pitää mielipiteensä perseessään.
- Katupartiotyttö
Samoin, olen umpirasisti ja miula on iso verikoira, joten tervetulloo vaan ja samantien tervemennoo!
- Aloittajan_haastattelu
löytyy netistä nimellä "Suomalaisen lapsiperheen elämä Pietarissa" Lisää tuotoksiaan kaupunkipalstoilla vähintään kymmeniä joka ainoa päivä. Liittyvät vapaamuurareihin, homouteen, pedofiliaan, kakkaleikkeihin, mamutuksen puolustamiseen ja sivupersoonansa Savonlinnan hullun nimissä kirjoittelemisiin. Kaikki aloitukset samalta koneelta Savonlinnan Laitaatsillasta osoitteesta Kirkkoniemenkatu 10 as 2. Lasten jouduttua huostaanotetuiksi äidin hulluuden (skitsofrenia) takia ja äijän häivyttyä, on potilaan tila pahentunut uusiin mittasuhteisiin eikä se enää välitä edes itse vaikka kirjoittaa nimensäkin viesteihinsä.
- Muuttomies
Mitäs jos tänne muuttaa Uudellamaalla uraa luonut Suomalainen mies,joka ei varmaan vie yhtään Sulkavan vähistä työpaikoista?Päin vastoin,tulisin opettelemaan pelkästään joutenoloa!!!
- Päijät-Hämeeseen
Mee Joutsaan. Siellähän ne joutopäivät pidetään.
- kylnäio
Kyllä se on tytöt ja poijjaat niin että hyväksi ne pakolaiset ovat kunnallemme.
Rikkautta tuovat hyö. Ja väriä ja piristystä katukuvaan, auvisten, hämäläisten ja horttanaisten harmaaseen massaan.
Kohta nousee pizzerioita ja kebappibaareja alanteen tielle antamaan uusia makuelämyksiä savolaisjullikoille.- ihanaaseon
Ja tyhmä suomi maksaa.
- Pakollisia
Pakolaisista saattaisi löytyä hyvää soutuainesta kisoihin ja kyllähän ne sinne Lohikosken suuntaankin voisi levittäytyä ... yksi pizzeria mahtuisi sinnekkin. Kylälle tulis vähän elämää ja ainakin puheen aihetta riitäisi.
- eijärkipakota
Olihan taas vähä-älyinen aloitus. Nooh, mitäs suvakilta voi odottaa kun ÄO on kamelin tasolla.
- täällä_bingo
vitun saatana saatanan vittu saatana
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271790
- 50970
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r154822Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50756- 70676
- 67626
- 53617
- 59606
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.132585Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e120552Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20510- 51490
- 5488
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32488- 34487
- 55478
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118476Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 4449
Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.140441