SSS;n kutsuvieraat pitävät ranttaliksi

Kepu, persut ja kokoomus lupasivat kutsuvieraille linnan ja antoivat kaupan päällisiksi tyttäretkin.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1451092979588.html

Jos persuissa olisi 0,1% "miestä", he eroaisivat hallituksesta eivätkä jatkaisi mamutusta. Vaan on se Audin takapenkki sopivan pehmeä.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Milloin soini ymmärtää erota ja pyytää anteeksi ääneistäjiltään ja myös täysipäisiltä kansalaisilta?

Äänestä

SOINI OSOITTAUTUI HEIKOKSI JOHTAJAKSI jolla ei ollut agendaa toimia

maisteri - Soini luulee lisäksi liikoja Sipilästä ja peesaa tätä sokeasti

Sipilän polytekninen osaaminen on surkeaa ja taloudellinen osaaminen maalaisliittotaista voodoota jossa on mukana konkkayhtiöt Talvivaara ja Tornion terästehdas ja

putinistien mafiosojen käsiin annettu Fenno-Russovoima

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013111117701481_uu.shtml

Äänestä

Kokoomusvetoinen hallitus ilman kepua ja persuja olisi oikeasti ollut paras maalle.

Mutta tämä on nyt käytävä läpi ettei kansa enää usko katteettomiin lupauksiin. Tietää mitä takinkääntäjiä persut ovat sekä vielä enemmän uskovat kepun olevan täynnä maalaistolloja.

Äänestä

Sipilä on ihan oikea puheenjohtaja kepulle, samaa sakkia koko porukka.

Äänestä
  • Kalliiksi tulevat persut tälle yhteiskunnalle. Mutta jos edes nämä viimeaikaiset tapahtumat avaavat äänestäjien ja ennen kaikkea median silmät näkemään persukusetuksen läpi, niin silloin on vielä toivoa Suomen pelastumisesta. Persujen petospolitiikan voittokulun jatkuminen tietäisi puolestaan 100% varmasti jo lähitulevaisuudessa armotonta, pSS johtoista keskitysleirien ja joukkohautojen täyttämää maanpäällistä vihahelvettiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SSSnKutsuvieraatTaas kirjoitti:

Kepu, persut ja kokoomus lupasivat kutsuvieraille linnan ja antoivat kaupan päällisiksi tyttäretkin.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1451092979588.html

Jos persuissa olisi 0,1% "miestä", he eroaisivat hallituksesta eivätkä jatkaisi mamutusta. Vaan on se Audin takapenkki sopivan pehmeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu