Tämä oli tässä

Suomea ei pelasta enää mikään. Ei mulla muuta.
255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eräs tuntemani filosofo kerto mimulle, että hänen kirjoituksiaan ei päälehdet enää julkaise. On kuuöemma ilmoitettu, että ne kirjoitukset ovat kiihotusta kansanryhmää vastaan.
Miksi sitten eräät paikallislehdet ovat julkaisseet hänen samat kirjoitukset, eikä ikikuuna päivänä kenellekään ole tullut mieleenkään syyttää niistä kirjoituksista häntä kiihottamisesta kansanryhmää vastaan.
Jos olisi ollut kiihottamista, niistä olisi kyllä jokuntehnyt rikosilmoituksen.

Äänestä

Kiitos Sipilä. Näyttävästi ryssitty homma. Adios.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eimullamuuta kirjoitti:

Suomea ei pelasta enää mikään. Ei mulla muuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu