En osoittele sormella, en ivaile. Kun sä menetät henkisen tasapainon, sä et tarvitse ketään kertomaan että niin on tapahtunut. Kenenkään ei tarvitse lisätä sitä itseinhoa. Itseinho saa ihmiset pahimmassa tapauksessa vahingoittamaan itseään. Kunpa olisin tajunnut tämänkin aiemmin.
En sano mitään
Antaa_olla
29123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
mitä tarkoitat?
Sitäkö odotat? On sullakin haaveet.
Näin omien tasapainonheittojen kynnyksellä joudun toteamaan että olisi silti kiva jos se toinen sanoisi edes jotain.
Mulla on nälkä.
haluuks veittest?
Milloin sen menetän, osaatko yhtään tarkentaa?
sosiaalipornoa. rakennetaan valekavereilla ja muilla keinoilla ihmisistä sikoja. pilataan ihmisten elämä.
esim. nallekarkki vaikka lasten altaassa uimahallissa. se turpoaa vedessä jos sen päälle astuu niin se liimaa jalat.
tajuatteko teidän sairaat tekonne ja mitä se aiheuttaa?
Heh.. Hyvin sanottu (kirjoitettu siis).. Juuri tuota eräät harrastavat (tiettyyn uskonnolliseen yhteisöön kuuluvat tyypit). Muista en tiedä..
Jatkuvaa ihmisten kiusaamista ja seuraamista (jopa vainoamiseen asti mennyt koska on jatkunut jo vuosia ja mitä kaikkea heidän touhuihin liittyy.. todella sairasta..). Enkä ole koskaan kuulunut siihen porukkaan (siis uskonnolliseen yhteisöön).
Itsekin olen nyt sitä mieltä et asia pitää nostaa esille niin et sille tehdään jotain (kaveri ehdotti poliisille puhumista..). Sen tiedän nyt et siihen ryhmään kuuluu erittäin sairaita ihmisiä (osa heistä). Olen sen verran sivusta seurannut heidän touhua.. Ja sen voin sanoa et siitä kaikesta voi tulla jopa kipeäksi.. Ikävä kyllä..
Älä osoittele sormellasi. Tässä yritetään porskuttaa niin hyvin kuin kukin taitaa.
no ei kukaan joka toisesta välittää ansoita uimahalli karkilla toista. miten asia olisi voinut mennä vielä. onneksi näen läpi jo vaikka osaan karkkeihin vielä liimaudunkin. en ole mikään peto raiskasi tuhopolttaja murhaaja miksi ikinä teettää kuvaa. lavastatte. en menisi ihmisenä sellaista tekemään. ajatuspoliisit älähtää. sanoisin että tekee vieläkin mieli työntää ruuvimeisseli johonkin. ihan syystäkin. taistelen näin paremmin ilman fyysistä kanssakäyntiä. muuten olen voimaton.
Parempi kun et sano sitä vähääkään:D Sormi osoittaa aloittajaa
Samaa mieltä. Lienee tuo psykojankkaaja. Taitaa olla mielenterveys heikoissa kantimissa, kun jutut ovat tuota luokkaa. Mielelläni vähän ravistelisin tuota ihmistä todellisuuteen. Kun sä menetät.... mistä,moinen varmuus, että toiselle käy ikävästi. Onneksi minun ystäviini ei kuulu tuollaisia pahanilmanlintuja.
Olipa hieno lupaus. Kun sä sekoat, mä lupaan olla osoittelematta sua sormella :) ja en sano mitään! Noinko toisesta välitetään?
voi saada vaikka rakastaa on loduttavaa nähdä että sen voi tuhota. Helppo tuhota kun tuntee sen heikkoudet ja viat, ja helpompi putsata maineensa kun saa toisen tappamaan itsensä. Voi asettua taas auttajan valeasuun ja todeta että se oli niin sairas ettei sitä voinut auttaa minä kyllä rakastin.
Ystävällisin terveisin rakas potilaasi. Yksi pieni lipsahdus tapahtui, näytit pimeän puolesi ja jos hetken uskoin että häviämällä pois lapset saisi terveemmän lapsuuden kun näin kun "provosoin" sut hulluuden partaalle mutta minäkin viimein tajusin että se tauti ei häviä vaikka altistus poistuu.
Tämä tietenkin täysin vitsi, ei kannata ottaa tosissaan kun ei onneksi ole mitään todistusaineistoa tai ihmisiä jotka voisivat auttaa ja toimittaa sut hoitoon
Taas onnistuit sivaltamaan niin terävästi.
Kunpa olisittekin!
onko tiiliskivi keino tähän?
Siveetöntä käytöstä uima-altaassa - valvontakamerat paljastivat
Torstai 8.9.2016 klo 14.10 (päivitetty klo 14.42)
Poliisi tutkii Jyväskylässä sijaitsevassa vesiliikuntakeskuksessa tapahtuneita sukupuolisiveellisyyttä loukkaavia tapauksia.
Poliisille on ilmoitettu neljä tapausta, joissa uimahallin asiakkaat ovat loukanneet sukupuolisiveellisyyttä veden alla.
Teoista on epäiltynä viisi miestä.
Teot ovat tapahtuneet Jyväskylän vesiliikuntakeskus AaltoAlvarissa.
USEA ERILLINEN ERI IHMINEN ERI AIKAAN!!! TAAS TUHOTTUJA IHMISIÄ!!
Valitettavasti joillakin sitä itseinhoa ylipäätään tulee helpommin kuin muilla. Osallahan tuo tunne-elämäkin voi olla jollain lailla tervettä ja välittää muista ihmisistäkin.
Miksi siitä pitäisi tuntea itseinhoa? Eihän se omaa syytä ole vaan sun tai jonkun muun.
Aloittajan kaltaiset pitäisi upottaa lähimpään suohon..tää vaan mun mielipide. Kuin sairasta kiusaamista !
Huomioikaa päivämäärä!! T.vanha vanki
Ei ihmiset itseinhosta itseään vahingoita vaan yöunetkin vievästä ahdistuksesta.
Täälläkö osoittelet sormella? Menee varasti perille.
Höpö höpö!! Hyvää tuulevaa UuttaVuotta!
Palstadiagnoosejako?
Sanoit silti kuitenkin.
Katkeruudesta ja kateudesta kumpuaa tämä aloitus selvästi. Naamioitu mukamas hyväntahtoiseksi.
Sorry. Mä olen toisinaan itseni kanssa eri mieltä. Ne ovat kasvunpaikkoja, jotka iloiten hyväksyn. Itseinhoon en valahda koskaan. Pidän itsestäni. Etenkin kehityskelpoisuudestani ja siitä että olen kykeneväinen tiedostamaan keskeneräisyyteni. En takerru menneisiin, osaan ottaa itseni huumorilla. Mä olen elämäni paras vitsi, mut... mä kasvan, kehityn. Enkä syytä muita, mistään, en ole riippuvainen muiden mielipiteistä taikka teoista sen suhteen, mihin mä minuna pyrin..Mun vastuuni rajoittuu muhun ja mun tekemisiin. Muiden vajavaisuuksille en uhraa energioitani.
Pitäiskö sut toimittaa pakkohoitoon itses mitä olet mieltä tästä.