AKT, SAK ja SDP upottivat uskon tulevaan

Suomalaisten tulevaisuuden usko on upoksissa. SDP yhdessä SAK:n ja AKT;n kanssa on ollut tehokas. Mutta se, joka keskittyy vastustamiseen ja ilkeämielisyyteen, ei kehitä yhteiskuntaa eikä itseään. Suomen hallitus on oikealla tiellä.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vedä sinä maalaisliittolainen vittu päähäsi.

Äänestä

Messias Sipilä näiden kahden muun äärioikestolaisen pellen kanssa ovat päättäneet tehdä omaisuuden uusjaon tässä maassa. Siis niin että tyhmemmätkin kepulaiset sen tajuavat "siirtää palkansaajien taskusta rahaa ahneitten omistajajien taskuun". Suuri messias Sipilä tietää varsin hyvin että hallituksen ja EK:n pakolla ajama yhteiskuntasopimus ei tuo yhtään uutta työpaikkaa tähän maahan, siinä yritetään vain murskata rautasaappaiden alle AY liike, jonka jälkeen työnantajat voivat tässä banaanitasavallassa käsitellä työläisiä miten haluaa ja nälkäpalkalla. Sen jälkeen maassa on luokkajako suoritettu, omistajaluokka ja maanviljelijät, toisaalla köyhällistö ja matalan tulotason palkkatyöläiset.

Äänestä

Aloittajalla on valo sammunut yläkerrasta ja järki jättänyt...toivottavasti ei sattunut.

Äänestä
  • Höpö, höpö. Herättäkää Piirainen!

    Äänestä

Vai on hyvät kateissa. Muuta Saudeihin jos pakkolakeja kaipaat. Sieltä sitten lomailet kätevästi Pohjois - Koreassa niin viihtyvyytesi on taattu. Mutta sinä saatanan tunari jätä meidät suomalaiset duunarit rauhaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvätkateissa kirjoitti:

Suomalaisten tulevaisuuden usko on upoksissa. SDP yhdessä SAK:n ja AKT;n kanssa on ollut tehokas. Mutta se, joka keskittyy vastustamiseen ja ilkeämielisyyteen, ei kehitä yhteiskuntaa eikä itseään. Suomen hallitus on oikealla tiellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu