maahanmuuttomyönteisissä puolueissakin, mamuvastaisuus kasvaa. Jyrkentyneitä mielipiteitä ovat havainnet varsinkin demarien ja vasurien, mutta myös vihreiden kannattajat.
Johan pistää naurattaan, kun jatkuvasti vasurisuvakit saavat neniinsä. Eli pistäkää nyt femakot vaihteeksi omasta päästä keksitty juttu vaikka "peräkammarinpojista".
Johan pistää naurattaan, kun jatkuvasti vasurisuvakit saavat neniinsä. Eli pistäkää nyt femakot vaihteeksi omasta päästä keksitty juttu vaikka "peräkammarinpojista".
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hyviä uutisia saatiin siis taas.
54% vastaajista ei olut huomannut jyrkentymistä mielipiteissä ja 33 % oli huomannut.
Osa saanut uusia samanhenkisiä ystäviä, vasemmiston edustajille näin oli käynyt jopa 21%:lle.
Tässä siis tutkittiin ihmisten huomioita mielipiteiden jyrkentymisestä lähipiirissä. Varsin sokea ja irti mediasta pitää olla, jos kaikkien näiden polttopulloepisodien jälkeen asia olisi jäänyt huomioimatta yleisellä tasolla.
Lähipiirissä tapahtuvaan muutokseen ja sen huomioimiseen vaikuttaa paljon, kuinka samanhenkisessä porukassa kuljet.
On vaikea käsittää, miten joku näkee tämän tutkimuksen perusteella jonkun saaneen "nenilleen".
Näin se kertoo.
http://yle.fi/uutiset/ylen_kysely_maahanmuutto_ja_taloustilanne_jyrkentaneet_mielipiteita__ihmissuhteet_pysyneet_viela_kunnossa/8557302
Hyysärit ovat yhä ahtaammalla.
Demuissa ja vasureissakin on järkeviä henkilöitä sentään.