Bella ravintolaa remontoidaan liittymistä varten

Jukolan Osuuskauppa myy ja remontoi kohteitaan liittymiseksi Pohjois-Karjalan Osuuskauppaan.
781
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pohjois-Karjalan Osuuskauppaan liittyminen alentaisi hintoja.

Äänestä

Rosso tai presso tulossa ja vkloppuna auki klo 22 asti...

Äänestä
  • Rossoissa aivan karmeaa kuraa ruoka, kaikki tehdään pakasteista, mikään ei ole tuoretta. Hyi hitto!

    Äänestä

Tuleeko sinne myös kylpylä ja hiihtolatu vaikka seurakuntatalon ympäri.

Äänestä
  • Esirukous latu tulee Rekulanlammen ympäri.

    Äänestä

  • jukolan konttori lakkautetaan turhana ja sinne tehdään viisi majoitushuonetta, vain tj:lle jätetään pieni nurkkaus jossa myös siivousvälineet. Kylpylä tulee s-marketin kellaritiloihin ja tien ali louhitaan tunneli ettei tarte viimassa kulkea. tällä konseptilla nurmeksen matkailu uudelleen nousuun.

    Äänestä

Bella ravintola muutetaan Halal- ravintolaksi .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LiittymisKuntoon kirjoitti:

Jukolan Osuuskauppa myy ja remontoi kohteitaan liittymiseksi Pohjois-Karjalan Osuuskauppaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu