Anne Berner (KEPU) joutumassa edesvastuuseen

Kepulaisille on kova paikka se, että KEPU:n uusi stara ministeri Anne Berner (KEPU) on joutumassa edesvastuuseen. Saattaa jopa valtakunnanoikeus taas kokoontua samaan tapaan kuin Kauko Juhantalon aikana.

KEPU:laiset ministerit ovat kaikki enemmän tai vähemän rikollisia. Onhan esim. pääministeri Juha Sipilällä hurja rikostausta.
1058
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Syytön keikkatyöläinen (kuper) Berner tekee vaan SANEERAUKSIA .
VR HKL ,,,,,,,,,,,,,,,,,,.

Äänestä

Anne Berner on verovarojen kuppauksen äiti Suomessa.
Lastensairaala tulee toimimaan verovaroin, mutta rahat vie Anne.

VR myydään yksityisille sijoittajille, jotka nauttivat elämästä etelän auringossa. Kesällä voi tietysti purjehtia Ahvenanmaan vesillä.

Kepulaiset isännät ja emännät herätkää. Maataloustukiin ei riitä rahaa, kuin Ahvenanmaalle. Kyläkoulut lopetetaan ja kunnon opetusta saa vain ruotsin kielisissä kouluissa. Tosin teidän lapset ei niihin pääse.
Kokoomuslaiset ovat hyljänneet Stubbin samantapaisista syistä.

Äänestä

Bermner linnaan Vasuri ministerin takia.
Kun tutkinnassa 2111-2013 kadonneet miljoonat

Äänestä
  • Muutaman miljoonan takia ei tutkimusta kannata tehdä, kun kepuhallituksen aikana tuhlattiin miljardeja. Esim. Vanhasen hallituksen hyödyttömät Shokit söivät 2,07 miljardia euroa ja rahoilla ei saatu aikaiseksi mitään näkyvää tai hyödyllistä. Mihin ne miljardit katosivat?

    Entä elvytykset? Mitä elvytettiin ja mikä elpyi? Tiettävästi ei mikään.

    Äänestä

Anne Berner puuttui rikollisella tavalla Finavian hallituksen toimintaan. Tästä Berner on joutumassa edesvastuuseen.

Äänestä
  • Seppo Kääriäinen nimesi aikanaan kirjansa osuvasti ”Sitä niittää, mitä kylvää”

    Väännetään tämäkin tyypilliseen kepulaiseen tapaan umpisolmuun ja sitten Sipilä antaa taas täyden tukensa Bernerille. Ja kannatusluvut jatkavat laskuaan. Kansa ei sulata kaikenmaailman ketkuilua ja vastuuttomuutta.

    Äänestä

Törkeää touhua, mutta miljonääri Anne Berner toki ajaa miljonäärien etuja samoin kuin miljonääri Juha Sipiläkin.

Äänestä
  • Nyt tämä Berner on iskemässä mustat näppinsä eläkerahastoinin, pian nekin rahastot on korjattu parempiin taskuihin.
    Eläkerahaa on jo nyt useamman valtion budjetin verran veroparatiiseissa joista niitä ei käytetä lanttiakaan alkuperäiseen tarkoitukseensa.

    Äänestä

Miksi kaikki kepulaiset ovat rikollisia?

Äänestä

Jo on aikakin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Santeri_Alkio kirjoitti:

Kepulaisille on kova paikka se, että KEPU:n uusi stara ministeri Anne Berner (KEPU) on joutumassa edesvastuuseen. Saattaa jopa valtakunnanoikeus taas kokoontua samaan tapaan kuin Kauko Juhantalon aikana.

KEPU:laiset ministerit ovat kaikki enemmän tai vähemän rikollisia. Onhan esim. pääministeri Juha Sipilällä hurja rikostausta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu